Dead Space Remake zachwyca na nowym porównaniu z oryginałem! Fani pierwowzoru mają na co czekać

Dead Space Remake

Kilka dni temu redakcja IGN opublikowało 18-minutowy gameplay z Dead Space Remake prezentujący początek przygody Isaaca Clarka w odświeżonej wersji. Tymczasem dziś wspomniany serwis postanowił udostępnić kolejny materiał wideo poświęcony nadchodzącej produkcji EA Motive. Tym razem zainteresowani mają szansę sprawdzić, jak nadchodzący remake wypada na tle oryginału z 2008 roku.

Dead Space Remake w starciu z pierwowzorem z 2008 roku. Porównanie potwierdza zupełnie nową jakość

Dead Space Remake – porównanie z oryginałem

Powyższe wideo pozwala przyjrzeć się poszczególnym scenom zarówno w oryginalnej, jak i odświeżonej wersji. Dzięki porównaniu przygotowanemu przez IGN gracze mogą więc sprawdzić, w jaki sposób deweloperzy z EA Motive przystosowali przygody Isaaca Clarka do dzisiejszych standardów. Twórcy od początku podkreślali, że zamierzają zachować klimat pierwowzoru i wspomniany materiał potwierdza, że dobrze wykonali swoje zadanie. Wiele wskazuje na to, że fani marki Dead Space mogą spać spokojnie.

Klasyka horroru science fiction powraca, przebudowana od podstaw, z poprawioną grafiką i trójwymiarowym dźwiękiem atmosferycznym. Od przerażająco szczegółowych pomieszczeń i przestrzeni roboczych pomordowanych członków załogi po upiorne odgłosy opuszczonego statku kosmicznego – teraz nic ci nie przerwie eksploracji wspaniałego otoczenia sci-fi i doświadczania nieprzewidywalnych chwil pełnych napięcia.

– głosi opis produkcji na Steam.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 5000 zł

Dead Space Remake zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Zgodnie z zapowiedziami produkcja ma zadebiutować na wymienionych platformach 27 stycznia 2023 roku. Warto również wspomnieć, że gra może pochwalić się rozsądnymi wymaganiami sprzętowymi, którym sprostają nawet przeciętne pecety.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.