Sony nie miało nic do powiedzenia w kwestii umieszczenia Death Stranding w PC Game Pass

Death Stranding

Jak wiadomo od minionego piątku, do PC Game Pass zmierza Death Stranding. Zgodnie z zapowiedzią – gra Hideo Kojimy pojawi się w usłudze Microsoftu 23 sierpnia, czyli jutro. Wielu fanów Xbox, jak i PlayStation, zastanawiało się nad tym, jak to jest możliwe, że produkcja finansowana przez Sony mogła znaleźć się w Game Passie.

REKLAMA

Death Stranding w PC Game Pass nie jest sprawką Sony

Death Stranding – trailer

Po krótkim śledztwie przeprowadzonym przez redakcję Push Square okazało się, że Sony nie było nawet w najmniejszym stopniu zaangażowane w wydanie Death Stranding na PC Game Pass – pomimo tego, że są właścicielami marki. Sprawami związanymi z tą wersją owego tytułu mają zajmować się Kojima Productions (twórcy) i 505 Games, czyli wydawca PC-towej edycji.

Rzecznik Sony stwierdził, że SIE nie bierze udziału w tej promocji, co tylko potwierdza fakt, że japoński gigant umawiając się z 505 Games przygotował umowę w taki sposób, aby nie mieć pełnej kontroli nad Death Stranding na PC. Tak naprawdę mamy tutaj współpracę między 505 Games/Kojima Productions a MIcrosoftem, aniżeli Sony i gigantem z Redmond.

Przeczytaj też: Co to jest Ray Tracing

Co warto jeszcze podkreślić, rzeczona umowa dotyczy zwykłej wersji Death Stranding. Klienci PC Game Pass otrzymają wyłącznie oryginalną kampanię, a nie rozbudowaną, która jest dostępna w edycji Director’s Cut, choć tą również wydało na PC 505 Games. Możliwe jednak, że w tym przypadku Sony przygotowało inną umowę.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!