Klasyczny FPS powraca! Jego fabuła będzie wzorowana na filmie, który zna każdy Polak

Helikopter w ogniu Delta Force

Delta Force przed laty święciło sukcesy jako udany, taktyczny FPS. Osoby pamiętające tę serię z pewnością ucieszy fakt, że właśnie zapowiedziano jej reboota. Oficjalnie możemy więc ogłosić powrót kolejnego klasyka.

Delta Force zapowiedziane. Jest pierwszy zwiastun

Zwiastun Delta Force

TiMi Studio Group zapowiedziało dziś powrót klasycznej, taktycznej gry FPS. Mowa oczywiście o Delta Force, czyli serii, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku w późnych latach 90. XX wieku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z pierwszego zwiastuna gry możemy wywnioskować, że zachowa ona klimat całej franczyzy. Nie może więc się obyć bez ogromnych potyczek multiplayer, które przed laty były jej znakiem rozpoznawczym.

Zwolennicy rozbudowanej kampanii dla jednego gracza również nie będą zawiedzeni. Delta Force doczeka się też trybu singleplayer, którego fabuła będzie wzorowana na legendarnym filmie „Black Hawk Down”.

Nie zdziwimy się, jeżeli ta nazwa nic nikomu nie powie. W Polsce przetłumaczono ją bowiem dosyć oryginalnie na „Helikopter w ogniu”.

Ponadto nasz tryb kampanii oparty jest na „Helikopterze w ogniu”. Gracze będą mogli doświadczyć autentycznych i ekscytujących bitew z tego słynnego filmu. Nasz zespół dogłębnie go przestudiował i z szacunkiem zagłębił się w kontekst historyczny. Te dogłębne badania pozwoliły nam odtworzyć w grze prawdziwie autentyczne i wciągające wrażenia, które oddają istotę tego monumentalnego wydarzenia.

Shadow Guo, producent gry dla IGN

Teraz powróćmy jednak na chwilę do trybu wieloosobowego i opiszmy go w kilku prostych faktach. Shadow Guo mówił mianowicie o limicie graczy większym niż 32 osoby, różnych metodach walki oraz mapach, które mają integrować różne cechy terenu.

Twórca zapewnił nas także o umieszczeniu w grze różnej gamy zaawansowanych technologicznie pojazdów, myśliwców, dronów, helikopterów czy nawet łodzi podwodnych. Na powyższym materiale możemy natomiast zaobserwować, jak prezentuje się walka za pomocą czołgu.

Zobacz też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Co ciekawe, Delta Force ma zadebiutować nie tylko na PC-tach i konsolach najnowszej generacji, ale też na urządzeniach mobilnych. Więcej na temat tego tytułu dowiemy się już w przyszłym tygodniu, gdy to zostanie zaprezentowany na Gamescom Opening Night Live.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.