Deweloperzy Saints Row założyli kolejne studio. Pod nową egidą mają już współpracować z Microsoftem

Shapeshifter Games

Na początku września 2023 roku informowaliśmy, że dosłownie z dnia na dzień studio Volition odpowiedzialne za Saints Row przestało istnieć. Decyzja Embracer Group rozczarowała sporo osób, jednak z biznesowego punktu widzenia zdawała się koniecznością. Okazuje się, że część pracowników nie zamierzała się poddawać i założyła nowe studio, które już nad czymś pracuje.

Deweloperzy Saints Row pod nową egidą mają już współpracować z Microsoftem

Shapeshifter Games to studio założone przez doświadczoną część twórców, którzy w wyniku zamknięcia Volition musieli opuścić szeregi Embracer Group. Na oficjalnej stronie nowej firmy możemy przeczytać jedynie, że zajmują się wspomaganiem innych deweloperów i wydawców przy tworzeniu gier AAA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najwidoczniej na razie studio dysponuje zbyt małymi siłami przerobowymi, aby samemu porywać się na tworzenie własnych projektów. Co ciekawe, ekipa ma już brać udział w powstawaniu jednej gry.

Jak donosi znany insider Klobrille Shapeshifter Games już teraz pomaga przy tworzeniu gry dla Xbox Game Studios. Na razie jednak nie jest jasne, jaki to projekt i niewiele można na jego temat wywnioskować.

Dobrze jest wiedzieć, że tak doświadczona ekipa nadal pozostaje aktywna, choć oczywiście już pod zmienioną nazwą. Na efekty ich prac trzeba będzie poczekać, lecz możliwe, że będzie to tego warte.

Źródło: Twitter/X: Klobrille, Shapeshifter Games

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.