Twórcy Saints Row przestają istnieć z dnia na dzień! Brutalny koniec 30-letniej historii

Saints Row Volition

Wydany w 2022 roku reboot Saints Row zdecydowanie nie należy do najbardziej udanych gier, jakie studio Volition wypuściło w swojej całej historii. Twórcy co prawda starali się jeszcze po premierze jakkolwiek ratować tę produkcję, a to za sprawą aktualizacji nazwanej (o ironio) Świetlana Przyszłość, jednak i to nie zmieniło trudnej sytuacji samej pozycji, jak i studia odpowiedzialnego za nią. Najnowsze doniesienia potwierdzają, że studio nie przetrwało kolejnej fali restrukturyzacji w Embracer Group, a tym samym 30-letnia historia studia się zakończyła.

Twórcy Saints Row zamknięci w efekcie restrukturyzacji Embracer Group

Zgodnie ze wpisem, który pojawił się wczoraj na Linkedinie Volition w wyniku restrukturyzacji jaka została przeprowadzona w Embracer Group, studio zostało zamknięte w trybie natychmiastowym. Ten sam komunikat znalazł się także na oficjalnej stronie firmy w specjalnej zakładce podpisanej „Pożegnanie”.

Oznacza to, że po 30 latach obecności w branży gier, historia twórców Saints Row oraz Red Faction właśnie się zakończyła i to w bardzo brutalny sposób.

Volition przez 30 lat dumnie zajmował się tworzeniem rozrywki na światowej klasy dla graczy z całego świata. Byliśmy kierowani przez pasję do naszych fanów i zawsze pracowaliśmy na to, aby zapewniać z rozrywkę, niespodzianki oraz zachwyt. To już przeszłość, bo w czerwcu Embracer Group ogłosiło plan restrukturyzacji, aby wzmocnić firmę i utrzymać ją na pozycji lidera przemysłu gier wideo. Jako część tego planu, ocenili oni strategiczne i operacyjne cele i podjęli ciężką decyzję o zamknięciu Volition ze skutkiem natychmiastowym.

Fragment oświadczenia Volition

Jak więc widać nawet fakt włączenia studia w szeregi grupy Gearbox na niewiele się zdały, bo studio nie przetrwało kolejnych zawirowań, jakie miały miejsce w Embracer Group. Warto w tym miejscu przypomnieć, że ów wcielenie Volition do zespołu odpowiedzialnego za m.in. serię Borderlands było efektem nieudanej premiery właśnie Saints Row w 2022 roku.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Saints Row

Teraz pracownicy skupiają się na jak najszybszym znalezieniu nowej pracy, aby ten tzw. okres przejściowy był dla nich jak najłatwiejszy. Niestety, dla fanów gier Volition (Saints Row, Red Faction) oznacza to, że jakiekolwiek plany na kolejne odsłony ich ulubionych części legły w gruzach. Przynajmniej na jakiś czas.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.