Diablo 3 ulepszone na next-genach Microsoftu. „Prawdziwe” 4K na Xbox Series X i 1080p dla Series S

Diablo 3

Mimo że prace nad Diablo 4 trwają w najlepsze, Blizzard nie zapomina o starszej, choć wciąż niesłychanie popularnej odsłonie serii. Mowa oczywiście o Diablo 3, które lada moment doczeka się aktualizacji 2.3.7 eliminującej poważny błąd, blokujący potencjał konsol Microsoftu nowej generacji. Wraz z nowym patchem, problemy z rozdzielczością Diablo 3 na Xbox Series X i Xbox Series S odejdą w niepamięć.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 82% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Diablo 3 z aktualizacją 2.7.3 rozdzielczość na Xbox Series X|S ulegnie poprawie

Diablo 3
Diablo 3

Aktualizacją 2.7.3 do Diablo 3 powinna zostać udostępniona graczom na wszystkich platformach jeszcze dzisiaj, z kolei 15 kwietnia w grze rozpocznie się 26 sezon. Nadchodzący patch jest szczególnie interesujący dla użytkowników Xboxów Series X i Xboxów Series S, na których Diablo 3 działa w trybie wstecznej kompatybilności. Xbox One X, czyli konsola poprzedniej generacji, „podciągała” rozdzielczość gry do 4K, jednak Xbox Series X już sobie z tym nie radził, ale nie ze swojej winy, a z powodu błędu.

Przeczytaj też: Promocja — Xbox Series X dostępny za ~ 1920 zł, a Series S za ~ 1135 zł

Na szczęście twórcy gry zapowiedzieli, że wraz z patchem 2.7.3 omawiany bug w Diablo 3 przejdzie do historii, a tym samym Xbox Series X zaoferuje „prawdziwe” 4K. Na Xboxie Series S ta 10-letnia produkcja niestety nadal będzie działać w 1080p, ale przynajmniej również tym „prawdziwym”. Zapewne bez problemu dałoby się wdrożyć 4K także na tańszym next-genie Amerykanów, ale na ten moment priorytetem Blizzarda jest Diablo 4 i raczej takiego usprawnienia już się nie doczekamy. W każdym razie: dobre i to.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z