Nowe wieści na temat Diablo 4. Ponad 150 lochów, mrok, mrok i jeszcze raz mrok!

Diablo 4

Diablo 4 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier najbliższych lat. „Najbliższych lat”, bo data premiery gry nie została jeszcze ogłoszona i ciężko powiedzieć, kiedy ostatecznie trafi ona na rynek. Aby podsycić atmosferę, twórcy opublikowali kolejny „Piekielny kwartalnik”, czyli ukazujący się co 3 miesiące wpis z nowymi informacjami na temat wyczekiwanej produkcji. Zespół Blizzarda nie szczędził informacji — Diablo 4 będzie niezwykle mroczne, więc fani staroszkolnych odsłon powinni poczuć się jak w domu.

Nowe informacje o Diablo 4 – mroczny świat gry

Diablo 4 Pre-alpha
Zrzut ekranu z Diablo 4 w wersji pre-alpha

Mimo że w ostatnim czasie Blizzard jest owiany raczej złą sławą, to studio mimo wszystko nieustannie dostarcza nam nowych informacji o Diablo 4. Najnowszy „Piekielny kwartalnik” skupia się na świecie gry, który ma być niezwykle zróżnicowany, a także pełen zawartości — twórcy obiecują ponad 150 lochów i aż 5 regionów. A skoro o regionach mowa, to każdy obszar będzie pełen różnego rodzaju niebezpieczeństw, dróg oraz sekretów do odkrycia. Podziemia będą generowane losowo, jednak tym razem postawiono na „nowe, ekscytujące funkcje, które pozwalają na tworzenie większej niż kiedykolwiek liczby podziemi w świecie Sanktuarium”.

Przeczytaj też: Gry w Games with Gold na kwiecień 2022

Oprawa graficzna Diablo 4 będzie mroczniejsza niż w poprzednich częściach. Deweloperzy zarzekają się, że postawiono na wiarygodność, która ma się przejawiać w formie niemal namacalnej atmosfery. W grze zostanie też zaimplementowany system regionalnych warunków pogodowych, który wraz z oświetleniem ma odgrywać niezwykle ważną rolę wizualną. Ponadto każde odwiedzane przez nas miejsce będzie miało jakąś historię, a cały świat Sanktuarium pod względem poziomu rozwoju będzie przypominał czasy średniowiecza.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie da się ukryć, że wszystko to brzmi niezwykle klimatycznie. Ba, sama gra — jeszcze w wersji pre-alpha — prezentuje się naprawdę dobrze. Aby przekonać się o tym na własne oczy, warto obejrzeć poniższe materiały wideo, które uwzględniono w marcowym „Piekielnym kwartalniku”.

Pod koniec warto przypomnieć, że Diablo 4 pojawi się w bibliotece Xbox Game Pass i to najprawdopodobniej w dniu swojej premiery. Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft musi jednak najpierw dojść do skutku, ale o to raczej nie musimy się martwić — cały proces ma zostać zakończony do końca 2023 roku (podatkowego, nie kalendarzowego). Czekacie na kolejną odsłonę Diablo? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.