Popularny build Barbarzyńcy w Diablo 4 to przeszłość. Gracze krytykują decyzje Blizzarda

Diablo 4 Lilith

W związku z nadchodzącym, pierwszym sezonem rozgrywek w Diablo 4, pojawiła się obszerna aktualizacja o numerze 1.1.0. Łatka wprowadza mnóstwo zmian i poprawek, a także dodaje kilka unikatowych przedmiotów. Jednak wielu graczy nie jest zadowolonych z aktualizacji – okazuje się, że przez pewne zmiany ucierpiał między innymi popularny build Barbarzyńcy.

Aktualizacja Diablo 4 osłabia lubiany build Barbarzyńcy. Gracze nie są zadowoleni ze zmian

Diablo 4 Barbarzyńca
Diablo 4 Barbarzyńca

Jeden z najbardziej popularnych buildów Barbarzyńcy w Diablo 4 oparty na umiejętności Młot Starożytnych (HoTA) i aspekcie Echa Starożytnych właśnie został osłabiony. W aktualizacji 1.1.0 naprawiano bowiem błąd, który powodował, że siła ataku na krawędziach obszaru działania była znacznie wyższa, niż zakładano, co powodowało zadawanie większych obrażeń. Twórcy w komentarzu do zmiany podkreślili, że nie chcą, by moc konfiguracji wspomnianej umiejętności i aspektu zależała od błędu w grze.

Jak można się domyślić, gracze przyzwyczajeni do swojego ulubionego builda Barbarzyńcy nie byli zbyt zadowoleni. Na portalu Reddit można znaleźć komentarze mówiące o tym, że teraz wspomniana konfiguracja do niczego się nie nadaje. Jeden z użytkowników wspomniał natomiast, że Blizzard w ten sposób odbiera możliwość szybkiego levelowania, jednocześnie „nie naprawiając dysproporcji w czasie potrzebnym do zabijania potworów na naszym poziomie”.

Gracze zauważają także, że pewne elementy gry są na tyle osłabione, że produkcja traci na atrakcyjności i zmusza do powolnego wbijania poziomów, które jest niezwykle uciążliwe. Wielu użytkowników Reddita wspomina, że aktualizacja odebrała im chęć do grania, przez co rezygnują z dalszej zabawy w Sanktuarium. Pojawiają się nawet głosy mówiące o tym, że wydanie pieniędzy na Diablo 4 nie było dobrą decyzją.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Diablo 4

Choć aktualizacja Diablo 4 naprawia różne błędy, może także znacznie spowolnić postępy. Na ten moment pozostaje nam jednak obserwować, jak decyzje Blizzarda wpłyną na najbliższą przyszłość Diablo 4 i czy twórcy zwrócą uwagę na głosy krytyki.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.