Diablo 4 z wyjątkowo irytującym błędem. Na szczęście Blizzard szybko zareagował na problem graczy

diablo 4

Dzięki zakupowi Diablo 4 Ultimate Edition część miłośników serii wkroczyła już do mrocznego świata gry. Jednak w ramach wczesnego dostępu, niektórzy gracze natrafili na irytujący błąd znacznie utrudniający rozgrywkę. Na szczęście firma Blizzard odpowiedzialna za produkcję szybko zareagowała na pojawiający się problem.

Blizzard reaguje na problem i przywraca równowagę w Diablo 4 – firma zwróciła uwagę na bug z Darcelem

Bug z Darcelem w Diablo 4

W lokalizacji Scosglen podczas wykonywania pobocznej misji o nazwie „Skradzione Ustrojstwo” niektórzy gracze natrafili na niezwykle uciążliwy błąd. Okazało się, że pozornie prosty boss o imieniu Darcel zmieniał się w niebezpieczeństwo najwyższego stopnia. Zamiast pojedynczego przeciwnika, fani gry musieli stawić czoła całej armii sobowtórów wroga.

Choć bug pojawiał się w misji pobocznej, stał się jednym z bardziej problematycznych momentów w grze. Ta niespodziewana sytuacja wywołała wśród fanów niemałe poruszenie. Niektórzy podejrzewali, że wzywanie sługusów to specjalna umiejętność przeciwnika i próbowali mierzyć się z wieloma Darcelami przy wykorzystaniu mocnego builda, jednak boss nie należał do postaci z takimi zdolnościami.

W rzeczywistości część graczy doświadczyła zwykłego błędu gry, a ta sytuacja szybko zwróciła uwagę twórców. W odpowiedzi na powtarzający się bug Blizzard postanowił dezaktywować zadanie poboczne do czasu wprowadzenia zmian, które miały przywrócić równowagę w Diablo 4.

Szczęśliwie, wraz z wydaną 4 czerwca 2023 roku poprawką Hotfix 3, deweloperzy naprawili błąd powodujący namnażanie się sobowtórów Darcela w Diablo 4. Przy okazji twórcy gry wyeliminowali także inny problem, który sprawiał, że Astaroth niszczył dom przed przeniesieniem się do niego. Dodane zostały również ulepszenia dotyczące stabilności produkcji.

Zobacz też: Najlepsze gry hack and slash

Kup Diablo 4

Oficjalna premiera Diablo 4 będzie miała miejsce 6 czerwca 2023 roku (jutro) o godzinie 1:00 czasu polskiego. Gra będzie dostępna na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Twórcy zapewniają, że serwery są przygotowane na to wielkie wydarzenie. Przed zakupem warto sprawdzić również wymagania sprzętowe Diablo 4 dla PC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.