Blizzard banuje graczy Diablo 4. Twórcy ostro zareagowali na nieuczciwe praktyki

Diablo 4

Jakiś czas temu informowaliśmy o pewnym błędzie w Diablo 4, który umożliwiał przenoszenie postaci z całym jej ekwipunkiem ze Sfery Wieczności do Sfery Sezonowej. Tym samym można było wzbogacić się o złoto czy unikatowe przedmioty zdobyte w grze wcześniej. Takie działania są ryzykowne, jeśli chodzi o potencjalne bany i jak można było się spodziewać, sytuacja zwróciła uwagę Blizzarda.

Blizzard banuje graczy za wykorzystywanie exploita w Diablo 4

Exploit w Diablo 4

W związku z wykorzystywaniem przez graczy Diablo 4 exploita, który umożliwiał przenoszenie postaci między Sferami, Blizzard postanowił ostro zareagować. Poza naprawą błędu w najnowszej aktualizacji 1.1.1 okazuje się, że firma rozpoczęła wysyłanie e-maili, w których informuje o nałożeniu banów na osoby, które naruszyły zasady gry. Nie jest jednak jasne, czy te kary są stałe, czy tymczasowe, oraz w jaki sposób Blizzard identyfikuje osoby korzystające z nieuczciwych praktyk.

Sytuacja wywołała spore poruszenie wśród fanów Diablo 4. Komentujący na portalu Reddit gracze są dosyć podzieleni: z jednej strony część osób pochwala postawę Blizzarda, a część uważa banowanie za wykorzystanie błędu za zbyt surowe działanie. Niektórzy zastanawiają się także, czy przypadkowo nie zostaną zbanowani, jeśli nieświadomie skorzystali z buga.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Diablo 4

Mając na uwadze, że taka mechanika nie była zaplanowana przez twórców i została wykorzystana przez graczy w celu ułatwienia sobie rozgrywki, decyzja Blizzarda raczej nie powinna dziwić. Deweloperzy nie odnieśli się jeszcze oficjalnie do tej sytuacji, więc pozostaje nam czekać na komentarz ze strony twórców.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.