Diablo 4 i Redfall z obsługą Nvidia DLSS 3.0 w dniu premiery. Stosownej aktualizacji doczeka się też Forza Horizon 5

Diablo 4

Technologia Nvidia DLSS rozwijana od jakiegoś czasu jest przez wiele osób uważana za jedno z najbardziej przydatnych rozwiązań w grach. Dzięki jej implementacji wiele produkcji osiąga naprawdę imponującą wydajność przy często niezauważalnych spadkach rozdzielczości. Okazuje się bowiem, że dwie całkiem głośne premiery pierwszej połowy 2023 roku doczekają się pełnej implementacji tej techniki.

Nvidia DLSS 3.0 ma zapewnić prawie 200 kl./s w Forza Horizon 5

Forza Horizon — prezentacja technologi Nvidia DLSS 3.0

Na oficjalnej stronie Nvidii pojawił się wpis, w którym producent kart graficznych potwierdza, że Diablo 4 oraz Redfall otrzymają wsparcie technologii DLSS 3.0 od samego początku. Oznacza to, że obie produkcje oferować będą znacznie wyższą wydajność, a to zaś przełoży się na znacznie lepsze wrażenia płynące z rozgrywki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

DLSS 3.0 dostępne będzie oczywiście tylko dla posiadaczy kart graficznych z serii RTX 40xx, użytkownicy pozostałych układów GPU z dopiskiem „RTX” będą mogli skorzystać z wcześniejszego rozwiązania, czyli DLSS 2.0.

Ponadto Nvidia przygotowała całkiem ciekawą ofertę w ramach której przy zakupie dowolnej karty graficznej z serii RTX 40xx otrzymać można cyfrowy egzemplarz Redfall Bite Black Edition, którego rynkowa wartość to 99,99 dolarów.

redfall
Redfall

Co więcej, stosownej aktualizacji doczeka się także Forza Horizon 5, która dzięki wprowadzeniu technologi DLSS 3.0 umożliwi przekroczenie bariery 120 kl./s przy zachowaniu jakości 4K. Osoby preferujące rozgrywkę w niższych rozdzielczościach będą mogli liczyć na zabawę w około 200 fpsach z wyłączonym Ray Tracingiem. Gracze mogą spodziewać się wspomnianej łatki już 28 marca 2023 roku.

Przeczytaj też: Gry bijatyki

Nie są to oczywiście jedyne pozycje, które w najbliższym czasie doczekają się stosowanego wsparcia dla jednej z najnowszych technologii od Nvidii. Producent kart graficznych chwali się, że obecnie już ponad 270 gier i aplikacji obsługuje rozwiązanie DLSS i liczba ta będzie stale rosnąć.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.