Najlepsze gry bijatyki na PC i konsole. TOP 11 produkcji, których motywem przewodnim jest walka

Najlepsze gry bijatyki

Szeroko pojęte sztuki walki rozpalają wyobraźnię graczy od wczesnych lat 80. poprzedniego wieku. Doskonałym sposobem na wzięcie udziału w widowiskowej potyczce (jednak ze znacząco mniejszym ryzykiem urazów) są gry bijatyki i to właśnie o nich traktuje niniejszy artykuł.

Z ogromnej biblioteki tytułów nastawionych na walkę wybraliśmy 11 najlepszych, które będą idealnym wprowadzeniem do świata nieustraszonych wojowników i wojowniczek. Pod uwagę wzięliśmy wszystkie współczesne platformy, a zatem każdy powinien znaleźć dla siebie odpowiednią produkcję. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najlepszych bijatyk na PC i konsole!

Najlepsze gry bijatyki

Choć gry bijatyki są z nami już od bardzo dawna, to ich współczesny kształt w dużej mierze zawdzięczamy wydanej w 1991 roku drugiej części Street Fightera. Główne założenia przyjęte przez Capcom były dosyć proste, jednak bardzo korzystnie wpływające na rozgrywkę — znane ze starszych produkcji starcia jeden na jednego zostały wzbogacone o widowiskowe kombinacje ciosów (czyli popularne combosy) oraz zestaw kilku grywalnych postaci prezentujących różne style walki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloperzy i gracze natychmiast pokochali taki format rozgrywki, co zaowocowało powstaniem wielu interesujących serii gier, a wraz z nimi całego panteonu ikonicznych postaci. Co ciekawe, duża część współczesnych bijatyk oferuje tryb fabularny, który nadaje dodatkowy cel zabawie. Wobec ogromnej różnorodności dostępnych tytułów wybranie wąskiej grupy najlepszych produkcji nie jest łatwe. W naszym artykule postanowiliśmy kierować się jednym, ale bez wątpienia najważniejszym kryterium — grywalnością.

Poniższa lista zawiera zatem zarówno dynamiczne bijatyki wymagające ponadprzeciętnej zręczności, jak i nieco wolniejsze, nastawione na realistyczną walkę pozycje o bardziej „symulacyjnym” charakterze. Oprócz tego w rankingu znalazły się również tytuły z podgatunku beat ’em up, w których rozprawiamy się z większą grupą przeciwników jednocześnie.

Niezależnie od preferowanego stylu potyczek, każda z wybranych przez nas gier oferuje angażującą rozgrywkę i z pewnością dostarcza tego, czego oczekujemy od dobrej bijatyki — adrenaliny i satysfakcji ze zwycięstwa. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do zapoznania się z rankingiem 11 najlepszych tytułów, które skupiają się na walce wręcz. Kolejność w zestawieniu jest zupełnie przypadkowa.

1. Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ
Dragon Ball FighterZ

Naszą listę otwiera Dragon Ball FighterZ, w którym mamy okazję walczyć bohaterami popularnej japońskiej mangi. Tryb fabularny oferuje nową historię w uniwersum Dragon Ball — nasi herosi mierzą się z zagrożeniem ze strony Androida 21. Oprócz głównego wątku twórcy oddali w ręce graczy także dwa dodatkowe scenariusze przedstawiające alternatywne wersje opowieści.

Rdzeń rozgrywki omawianego tytułu przypomina tradycyjne bijatyki 2D, choć zamiast typowych pojedynków mamy tu do czynienia ze starciami w formacie „3 na 3”. Po wyczerpaniu punktów życia danego zawodnika na arenę wkracza kolejny członek drużyny, a dopiero porażka całego trio oznacza ostateczną klęskę.

Dragon Ball FighterZ oferuje wiele znanych postaci do wyboru, między innymi Goku, Vegetę czy chociażby Piccolo. Oprócz standardowych ataków gracze mogą wspomagać się specjalnymi umiejętnościami wykorzystując skumulowaną energię Ki. Potężniejsze techniki ofensywne to na przykład szybka teleportacja za plecy przeciwnika, stwarzająca okazję do zadania wyjątkowo bolesnego ciosu, lub widowiskowa kombinacja Dragon Rush, która z łatwością przełamie defensywę wrogów.

Zwiastun Dragon Ball FighterZ
 • Rok wydania: 2018
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 7,9/10

Kup Dragon Ball FighterZ

2. Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate
Super Smash Bros. Ultimate

Omawiając najlepsze gry bijatyki, nie mogliśmy pominąć Super Smash Bros. Ultimate. Produkcja zespołu Nintendo szybko stała się hitem ze względu na ogromną liczbę popularnych postaci, różnorodne tryby rozgrywki oraz nietuzinkową mechanikę walki.

Głównym celem starć w Super Smash. Bros Ultimate jest strącenie przeciwników z areny lub wyczerpanie ich wytrzymałości. Oprócz tradycyjnych ataków, w zwycięstwie pomogą nam losowe ulepszenia pojawiające się w różnych miejscach mapy. Dodatkowe przedmioty umożliwiają na przykład przywołanie innej postaci do pomocy lub oddają w ręce naszego zawodnika w efektywną broń. Każdy z dostępnych bohaterów posiada również specjalny atak „smash” — potężny finisher, który odbija przeciwników poza arenę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Cechą charakterystyczną Super Smash Bros. Ultimate jest obszerna lista ponad 80 zawodników. Oprócz popularnych „maskotek” Nintendo, w skład dostępnych postaci wchodzą również bohaterowie z innych gier wideo, między innymi Ryu znany z serii Street Fighter oraz Snake, protagonista Metal Gear Solid.

Zwiastun Super Smash Bros. Ultimate
 • Rok wydania: 2018
 • Dostępne na: Nintendo Switch
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (Nintendo Switch): 8,6/10

Kup Super Smash Bros. Ultimate

3. Sleeping Dogs

Sleeping Dogs
Sleeping Dogs

Sleeping Dogs jest niecodzienną propozycją gry bijatyki, ponieważ rozgrywka toczy się w otwartym świecie, a konkretnie w Hong Kongu. Fabuła opowiada o losach policjanta pod przykrywką, niejakiego Wei Shen, którego zadaniem jest infiltracja i zniszczenie Triady Sun On Yee.

Starcia w omawianej produkcji odbywają się w formule beat ’em up. Podczas walki gracze mogą wykonywać różne ciosy, rzuty lub obalenia, które dodatkowo łączą się w combosy. Dodatkowo przeciwników możemy razić, używając elementów otoczenia lub broni palnej.

W Sleeping Dogs znajdziemy również system odzwierciedlający moralność naszego bohatera — eliminowanie przeciwników w brutalnym stylu zwiększy punkty doświadczenia Triady, z kolei minimalizacja ofiar wśród osób postronnych wpłynie na postępy „dobrego gliniarza”. Osiągając wyższy poziom danej kategorii, odblokujemy ulepszenia, elementy kosmetyczne lub zniżki na zakup przedmiotów.

Produkcja studia United Front Games jest często określana „klonem GTA” ze względu na podobny styl rozgrywki. Oprócz widowiskowej walki wręcz Sleeping Dogs oferuje także swobodną eksplorację za pomocą różnych pojazdów, szereg zadań pobocznych oraz pościgi policyjne, jeśli nasz „tajniak” podpadnie stróżom prawa.

Zwiastun Sleeping Dogs
 • Rok wydania: 2012
 • Dostępne na: PC, PS3, PS4, PS5, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X|S
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,2/10

Kup Sleeping Dogs

4. EA Sports UFC 3

EA Sports UFC 3
EA Sports UFC 3

EA Sports UFC 3 jest świetnym przykładem bijatyki na Xboxa One, Xbox Series X|S oraz konsole PlayStation 8. i 9. generacji. Jest to pozycja, która z pewnością zainteresuje fanów mieszanych sztuk walki, a także zwolenników nieco wolniejszej, lecz bardziej realistycznej rozgrywki względem arcade’owych odpowiedników.

Jak przystało na prawdziwy symulator MMA, od produkcji EA Sports możemy oczekiwać autentycznego przebiegu pojedynków i naturalnych ruchów danego zawodnika. Płynne animacje osiągnięto dzięki Real Player Motion — technologii stworzonej od podstaw na potrzeby omawianej gry. Co więcej, wizualne obrażenia twarzy lub ciała sportowców obliczane są w czasie rzeczywistym, czego zabrakło w poprzedniej odsłonie.

UFC 3 może się pochwalić obszerną listą ponad 300 prawdziwych zawodników z wszystkich kategorii wagowych, zarówno męskich, jak i żeńskich. Kibiców polskiego MMA z pewnością ucieszy obecność rodzimych gwiazd Oktagonu — mowa między innymi o Janku Błachowiczu i Joannie Jędrzejczyk.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oprócz szybkich pojedynków z udziałem licencjonowanego składu produkcja ze stajni EA Sports oferuje również ciekawy tryb kariery. Biorąc udział w długodystansowej formie zabawy, poprowadzimy stworzoną przez nas postać do tytułu mistrza świata lub statusu najlepszego fightera wszech czasów.

Zwiastun EA Sports UFC 3
 • Rok wydania: 2018
 • Dostępne na: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 5,2

Kup EA Sports UFC 3

5. Tekken 7

Tekken 7
Tekken 7

Tekken 7 to przedstawiciel legendarnej serii bijatyk, której wczesne odsłony były bez wątpienia jednymi z najlepszych gier na PS1. Fabuła omawianej produkcji jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z poprzedniej części i opowiada o długotrwałym konflikcie dwóch przedsiębiorstw, Mishima Zaibatsu i Korporacji G.

Oprócz głównego wątku fabularnego Tekken 7 oferuje również kilka innych form zabawy. Jedną z dostępnych opcji dla pojedynczego gracza są na przykład Epizody Postaci, czyli krótkie historie poszczególnych bohaterów, albo Bitwy Arcadowe, gdzie przyjdzie nam się zmierzyć z zastępami przeciwników jeden po drugim. Oczywiście siódma główna część Tekkena umożliwia także rozgrywkę w trybie sieciowym.

Jeśli chodzi o zawodników, jest w czym wybierać. Dzieło opracowane przez Bandai Namco oferuje aż 50 grywalnych bohaterów (łącznie z dodatkami), z których każdy ma unikalny styl rozgrywki i widowiskowy zestaw ruchów. Polskim akcentem omawianej produkcji jest fikcyjna zawodniczka, niejaka Lidia Sobieska — pierwsza wojowniczka z naszego kraju w historii serii Tekken.

Zwiastun Tekken 7
 • Rok wydania: 2017
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 6,8/10

Kup Tekken 7

6. Sifu

Sifu

Sifu to gra akcji w stylu beat ’em up. Dzieło niezależnego studia Sloclap opowiada o losach młodego adepta Kung Fu, który wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu zabójców swojej rodziny.

Starcia z przeciwnikami oraz techniki, jakimi dysponujemy podczas rozgrywki, są naprawdę widowiskowe. Twórcy udostępnili graczom imponującą liczbę ponad 150 dostępnych ataków, które inspirowane są rzeczywistą sztuką walki Bak Mei Kung Fu. Co ważne, Sifu charakteryzuje się wysokim poziomem trudności i z pewnością przetestuje naszą zręczność. Na szczęście w jednej z aktualizacji twórcy dodali łatwiejszą opcję „ucznia”, co pozwoli cieszyć się rozgrywką mniej doświadczonym graczom.

Warto również wspomnieć o magicznym talizmanie głównego bohatera, którego właściwości przypominają w pewnym stopniu mechanikę znaną z gier roguelike. Każda śmierć protagonisty czyni go starszym, co skutkuje zwiększoną efektywnością ataków, lecz punkty życia zostają zredukowane. Co więcej, ilość prób jest ograniczona — w drodze do naszego celu możemy zginąć zaledwie 10 razy. Po przekroczeniu tej liczby gra zaczyna się od nowa, a my zachowujemy tylko permanentne ulepszenia.

Zwiastun Sifu
 • Rok wydania: 2022
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS5): 8,1/10

Kup Sifu

7. Guilty Gear -Strive-

Guilty Gear -Strive-
Guilty Gear -Strive-

Guilty Gear -Strive- to przykład interesującej bijatyki na PS4 i PS5, która słynie z atrakcyjnej oprawy graficznej utrzymanej w kreskówkowym stylu oraz rockowej ścieżki dźwiękowej. Dzieło zespołu Arc System Works ukazało się także na PC, a po niecałych 2 latach na konsolach Microsoftu 8. i 9. generacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Omawiana gra powstała na silniku Unreal Engine 4, który pozwolił na stworzenie efektownej, hybrydowej oprawy graficznej — twórcy zdecydowali się na połączenie perspektywy 2D i 3D. Większość widowiskowego gameplay’u odbywa się w dwóch płaszczyznach, jednak finishery lub krótsze przerywniki filmowe są często przedstawione w pełnym trójwymiarze. Dzięki temu możemy podziwiać nie tylko szczegółowe modele postaci, ale również piękną scenerię danej areny.

Oczywiście Guilty Gear -Strive- to nie tylko przyjemna dla oka grafika. Mechanika walki została usprawniona względem poprzednich odsłon, aby zadowolić nowicjuszy przystępnym sterowaniem, jednocześnie oferując sporo zaawansowanych ataków i kombinacji dla weteranów gatunku. Ciekawostką pod kątem rozgrywki jest z pewnością system „przełamywania ściany” — obijanie przeciwnika w rogu areny umożliwia zniszczenie jej bocznej granicy. W takim przypadku walka jest kontynuowana na kolejnej mapie, a zawodnik, który tego dokonał, otrzymuje chwilowy bonus do umiejętności.

Co ważne dla użytkowników PC i konsol Xbox Series X|S i Xbox One — tytuł wchodzi w skład growego abonamentu Microsoftu. Osobom, które są zainteresowane zakupem subskrypcji Amerykanów, polecamy odwiedzenie naszego poradnika ze sposobami na tani Xbox Game Pass Ultimate.

Zwiastun Guilty Gear -Strive-
 • Rok wydania: 2021
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic (PS5): 7,7/10

Kup Guilty Gear -Strive-

8. Undisputed

Undisputed
Undisputed

Realistyczny boks zniknął ze sceny gier wideo na długie lata — ostatnia część popularnej serii Fight Night ukazała się w 2011 roku. Jednak po długim wyczekiwaniu głosy graczy w końcu zostały usłyszane, a na ratunek wszystkim fanom pięściarstwa przyszła świetna produkcja z sektora indie — Undisputed.

Celem zespołu Steel City Interactive było przede wszystkim zachowanie autentyczności brutalnego sportu. Wszystkie animacje zostały starannie zaprojektowane, czego efektem jest duża płynność ruchów oraz ponad 60 sposobów wyprowadzania ciosów. Ostatni szlif pod kątem sposobu poruszania się sportowców osiągnięto dzięki technologii motion capture, do której zatrudniono samego Roya Jonesa Jr.

Pojedynki w Undisputed stoczymy zarówno przeciwko komputerowi, jak i w trybie multiplayer stawiając czoła innym graczom. Na szczególną pochwałę zasługuje duży wybór licencjonowanych zawodników. W ringu spotkamy się z największymi gwiazdami boksu z wszystkich kategorii wagowych, między innymi Canelo Alvarezem, Tysonem Fury czy Ryanem Garcią. Co więcej, twórcy dodali także oddzielne dywizje żeńskie oraz legendarnych pięściarzy. Gracze mają okazję odtworzyć historyczne pojedynki, na przykład Muhammada Aliego z Joe Frazierem.

Omawiany tytuł z pewnością zainteresuje wszystkich fanów realistycznej bijatyki na PC. Produkcje skupiające się na sportach walki nie pojawiają się zbyt często na „pecetach”, a zatem Undisputed jest pozycją obowiązkową.

Zwiastun Undisputed
 • Rok wydania: 2023
 • Dostępne na: PC
 • Polska wersja językowa: nie
 • Ocena graczy na Metacritic: brak
 • Ocena graczy na Steam: bardzo pozytywna (80%)

Kup Undisputed

9. Injustice 2

Injustice 2
Injustice 2

W produkcji studia NetherRealm mamy okazję „naparzać się” popularnymi postaciami z uniwersum DC Comics. Tryb fabularny rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości Ziemi i kontynuuje narrację z pierwszej części Injustice. Zadaniem graczy w drugiej odsłonie jest odbudowa społeczeństwa zniszczonego dyktaturą złowrogiego Supermana.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto wspomnieć, że główny wątek omawianej gry bijatyki prowadzi do dwóch różnych zakończeń w zależności od wybranego zawodnika podczas finałowego starcia. Oprócz ciekawej opowieści Injustice 2 oferuje również inne możliwości zabawy. Znajdziemy tu między innymi szybkie walki, w tym opcję rywalizacji na jednym ekranie dla dwóch graczy, a także rozgrywkę sieciową.

Tryb multiplayer pozwala wziąć udział w potyczkach standardowych lub rankingowych, jednak najciekawszą opcją jest turniej Króla Wzgórza, w którym na zmianę kilku graczy stara się pokonać obecnego czempiona. Oczywiście najważniejszym celem tej ostatniej opcji jest zdobycie i utrzymanie tytułu jak najdłużej.

Niezależnie od wybranego trybu, na arenę wejdziemy jednym z wielu dostępnych superbohaterów lub złoczyńców. Do naszej dyspozycji udostępniono między innymi Batmana, Wonder Woman lub Harley Quinn. Miłym dodatkiem jest z pewnością system wyposażenia, który podczas rozgrywki pozwoli zdobywać nowe umiejętności lub elementy kosmetyczne dla danej postaci.

Zwiastun Injustice 2
 • Rok wydania: 2017
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 8,1/10

Kup Injustice 2

10. Street Fighter V: Champion Edition

Street Fighter V: Champion Edition
Street Fighter V: Champion Edition

Omawiając najlepsze gry bijatyki, nie można nie wspomnieć o przedstawicielu serii, którą śmiało można nazwać „ojcem chrzestnym” całego gatunku współczesnych „mordobić”. Street Fighter V w wersji Champions Edition to wyjątkowa edycja zawierająca wszystkie dodatki z sezonów 1-4. Na uwagę zasługuje tu liczba dostępnych zawodników — mowa o 40 grywalnych postaciach.

Główny wątek fabularny bez zaskoczenia skupia się na walce z M. Bisonem, który używając satelitów zwanych Czarnymi Księżycami, chce zyskać niezrównaną moc. Wojownicy z całego świata zawiązują sojusz mający na celu zniszczenie przekaźników i pokrzyżowanie planów antagonisty, jednak na swej drodze spotkają wielu potężnych przeciwników. W zależności od stylu gry ukończenie podstawowej fabuły zajmuje średnio 3-6 godzin.

Mechanika Street Fightera V to esencja dwuwymiarowych bijatyk — naszym zadaniem jest zredukowanie punktów życia przeciwnika do zera. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, a kluczem do sukcesu jest skuteczne łączenie ciosów w śmiercionośne combosy. Nowością w serii jest pasek V-Gauge, pokazujący energię skumulowaną podczas walki. Możemy ją wykorzystać do wykonywania specjalnych uników, kontrataków i unikalnych technik naszych bohaterów.

Oczywiście oprócz zabawy dla pojedynczego gracza w Street Fighter V: Champion Edition zaimplementowano również tryb multiplayer. Dzięki niemu możemy konkurować nie tylko z drugą osobą siedzącą tuż obok, ale też z rywalami na całym świecie. Tytuł oferuje także funkcję cross-play, która pozwala na wspólną grę użytkowników PS4, PS5 i PC.

Zwiastun Street Fighter V: Champion Edition
 • Rok wydania: 2020
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,4/10

Kup Street Fighter V: Champion Edition

11. Mortal Kombat X

Mortal Kombat X

Zestawienie przedstawiające fajne gry bijatyki kończymy na Mortal Kombat X — pominięcie jednej z najlepszych części brutalnej serii byłoby niewybaczalne. Jest to również druga po Injustice 2 propozycja opracowana przez studio NetherRealm — trzeba przyznać, że amerykański zespół zna się na rzeczy.

Zgodnie z tradycją swoich poprzedników, dziesiąta główna część Mortal Kombat charakteryzuje się krwawymi potyczkami. Każdy z bohaterów posiada bezlitosne finishery, czyli popularne „Fatality”, które wykończą przeciwnika poprzez dekapitację, rozczłonkowanie lub wyrwanie kręgosłupa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oprócz ikonicznych ciosów kończących, w Mortal Kombat X powraca także „Brutality” — nieobecne przez ponad dekadę dodatkowe kombinacje lub ataki, których aktywacja wymaga spełnienia określonych warunków. Jednym z wymogów potężnej formy ofensywy jest na przykład użycie interaktywnych elementów otoczenia lub wykonanie danego ciosu kilka razy z rzędu, a następnie zachowanie odpowiedniej odległości przed ostatecznym atakiem.

Popularne „MK X” udostępnia graczom skład ponad legendarnych 30 bohaterów, wśród których znajdziemy postaci takie jak Sub-Zero, Scorpion lub Mileena. Dodatkowo każdy wojownik ma 3 różne warianty do wyboru, które oprócz wyglądu wpływają również na zestaw ruchów oraz umiejętności.

Zwiastun Mortal Kombat X
 • Rok wydania: 2015
 • Dostępne na: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Ocena graczy na Metacritic (PS4): 7,7/10

Kup Mortal Kombat X

Najlepsze gry bijatyki – podsumowanie

Tak jak w przypadku większości strzelanek, gry bijatyki wymagają dobrego refleksu oraz strategicznego myślenia i z pewnością spodobają się osobom szukającym wyzwania. Omawiane produkcje słyną również z szerokiej gamy dostępnych ciosów, kombinacji lub specjalnych ruchów do opanowania. Samo doskonalenie umiejętności walki konkretną postacią również stanowi świetną zabawę, co dodatkowo wpływa na grywalność wybranych przez nas tytułów.

Przeczytaj też: Najlepsze gry podobne do Wiedźmina

Dodatkowym atutem jest „domyślny” tryb multiplayer — większość tradycyjnych bijatyk nastawiona jest na rywalizację z innymi graczami, również w formie lokalnego co-op’a. Jest to idealna okazja, aby uwydatnić swojego wewnętrznego wojownika w towarzystwie znajomych.

A jakie są Wasze ulubione gry bijatyki? Macie swoją ulubioną postać, czy może preferujecie bardziej realistyczne produkcje? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

O autorze
Piotr Sowa
Autor

Miłośnik gier wideo od najmłodszych lat. Wychowany na konsolach, a obecnie jego ulubiona platforma to PC. Większość wolnego czasu poświęca emulacji. Ogromny fan serii Mass Effect.

Liczba wpisów: 23 (w redakcji od 21.12.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.