Diablo 4 króluje na Xboxach! Sarah Bond wskazuje te konsole, jako „platformę numer jeden”

Diablo 4 Xbox

W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować wzmożone zainteresowanie Diablo 4, które spowodowane zostało w głównej mierze dodaniem tej pozycji do Xbox Game Pass. Z tego też powodu całkiem spore grono odbiorców, którzy do tej pory nie mieli okazji kupić najnowszej produkcji Blizzarda, mogą ogrywać ją w ramach znacznie tańszego abonamentu. Wszystko to sprawiło, że to właśnie konsole stały się czołową platformą dla tej konkretnej pozycji.

Diablo 4 cieszy się największą popularnością na konsolach Xbox

Diablo 4

Według informacji przekazanych przez Sarah Bond w wewnętrznym mailu do pracowników, konsole Xbox stały się dla Diablo 4 „platformą numer jeden”. Wieści te zostały przekazane przy okazji dłuższego komunikatu, w których aktualna szefowa marki Xbox zachwalała przejęcie Activision Blizzard, a także przypominała o nadchodzących wielkich premierach, które będą mieć miejsce w 2024 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Integrujemy tytuły Activision Blizzard King z naszymi usługami — wprowadziliśmy Diablo IV do Game Passa, a Xbox szybko stał się platformą nr 1 dla graczy Diablo 4. Integrujemy także usługę Battle.net, a wszystko to podczas wypuszczania na rynek Call of Duty Warzone i przygotowań do premiery Hellblade 2, Avowed oraz Indiana Jones, oraz Wielki Krąg.

Sarah Bond

Niestety, ale w wiadomości nie padają żadne konkretne liczby dotyczące liczby aktywnych graczy na konsolach Xbox i z tego też powodu ciężko jest określić, ile osób nadal bawi się w produkcji Blizzarda. W tej sytuacji wyznacznikiem nie są też dane ze SteamDB, które ograniczają się tylko do platformy Valve, która w przypadku Diablo 4 raczej nie jest docelowym wyborem wielu graczy.

Nie ma jednak podstaw, aby nie wierzyć w słowa Sarah Bond. W końcu dodanie tak popularnej i oczekiwanej gry do usługi, jaką jest Xbox Game Pass, musiało wiązać się ze zwiększeniem zainteresowania ze strony odbiorców. Ciekawe tylko, czy trend ten się utrzyma w dłuższej perspektywie, dając Blizzardowi możliwość jeszcze lepszego rozwoju swojej gry.

Źródło: Windows Central

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.