Blizzard ujawnił masę nowych informacji o Diablo 4! Sezony, balans, przepustka sezonowa i więcej

Diablo 4

Do premiery Diablo 4 pozostało jeszcze trochę czasu. Dla wszystkich oczekujących na tę produkcję mamy jednak dobre wieści, ponieważ dziś Blizzard przedstawił obszerną listę nowych szczegółów na temat nadchodzącej gry. Firma powiedziała co nieco o sezonach, balansie, przepustce sezonowej oraz sklepie w Diablo 4.

Sezony w Diablo 4

Diablo 4 postępy sezonowe
Diablo 4, postępy sezonowe

Blizzard zapowiedział, że Diablo 4 ma być rozwijane podobnie jak Diablo 3. Oznacza to, że w grze pojawią się dobrze znane sezony, których początek wiązać się będzie z rozpoczęciem rozgrywki od nowa. Dzięki temu wszyscy niezdecydowani będą mogli co sezon zmieniać klasy swoich postaci. Każdy kolejny sezon ma oferować nowe tryby rozgrywki oraz dedykowaną listę zadań. W tytule pojawią się także postępy sezonowe, które dostępne będą za darmo dla wszystkich graczy. W założeniu mają one oferować unikalne nagrody kosmetyczne, ulepszenia rozgrywki i walutę premium.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Balans w Diablo 4 ma stać na najwyższym poziomie

Diablo 4 podziemia
Diablo 4, podziemia

Jednocześnie twórcy zapewniają, że będą starać się o ciągłe ulepszanie produkcji, tak aby gwarantowała ona jak najwięcej dobrej zabawy. W tym celu Blizzard obiecuje, że będzie na bieżąco oceniał stan gry, aby w razie występowania jakichkolwiek problemów związanych z balansem mieć możliwość szybkiej interwencji. Ponadto do gry regularnie mają trafiać nowe przedmioty w celu „odświeżania mety”.

Przepustka sezonowa w Diablo 4

Diablo 4 zbroje
Diablo 4, zestawienie legendarnych zbroi

Przepustka sezonowa dostępna będzie w dwóch wariantach: darmowym oraz płatnym. Blizzard zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby oba warianty były równie atrakcyjne. Dla przykładu gracze, którzy zdecydują się pozostać przy bezpłatnym wariancie przepustki, nadal będą mieli szansę otrzymywać walutę premium do wydania w sklepie.

Sklep wewnątrz Diablo 4

Diablo 4 sklep w grze
Diablo 4, sklep w grze

Jakkolwiek strasznie by to nie wyglądało, tak Blizzard obiecuje, że podczas zabawy w Diablo 4 gracze skorzy wydawać dodatkowe pieniądze będą mogli przeznaczać je wyłącznie na przedmioty kosmetyczne. Twórcy nie przewidują żadnych przedmiotów, które mogłyby ułatwić rozgrywkę, bądź dać płacącym przewagę nad innymi graczami. W założeniach deweloperów sklep wewnątrz gry ma być opcjonalny oraz przejrzysty. Co więcej, najlepiej wyglądający ekwipunek (cokolwiek miałoby to znaczyć) nie będzie zarezerwowany wyłącznie dla sklepu.

Przeczytaj też: Najlepsze modele przenośnych głośników

To by było na tyle, jeśli chodzi o nowe informacje na temat Diablo 4. Cały dzisiejszy komunikat twórców jest dostępny do przeczytania pod tym linkiem. Trzeba przyznać, że Blizzard bardzo poważnie traktuje tę produkcję i zdaje się, że wsłuchał się w prośby i uwagi graczy, szczególnie w kwestii mikrotransakcji. Jaki będzie jednak finalny efekt? Tego dowiemy się po premierze w 2023 roku.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.