Fani Diablo 4 obawiają się o monetyzację gry. Decyzje wokół Overwatcha 2 wzbudzają wątpliwości

Diablo 4

Wieści o agresywnej monetyzacji Overwatcha 2 zaszły już tak daleko, że o swoje ulubione gry zaczynają obawiać się członkowie innych społeczności. Wśród nich są fani Diablo 4, którzy nauczeni doświadczeniem z Overwatcha i Diablo Immortal, zastanawiają się, czy w ślady ostatnich premier Activision nie pójdzie długo wyczekiwane Action RPG.

Czy Diablo 4 może być pay to win?

Diablo 4
Diablo 4

Reputacja Blizzarda mocno spadła w ostatnich latach i kiedy na horyzoncie pojawiły się takie premiery jak nowe Diablo czy Overwatch, wydawało się, że twórcy będą chcieli odbudować zaufanie wśród graczy. Tymczasem Activision zalicza jedną porażkę za drugą. Niedługo po Diablo Immortal, gdzie fani wydawali na swoje postaci dziesiątki tysięcy dolarów, przyszedł Overwatch 2, swoją monetyzacją wzbudzający podobne kontrowersje.

Ostatnie premiery Activision Blizzard sprawiły, że o swoją ulubioną grę zaczęli martwić się fani Diablo 4. Na etapie beta testów nowe Action RPG zapowiada się świetnie i może być sposobem na wskrzeszenie całej serii. Niektórzy zauważają jednak, że Diablo Immortal mogło być sprawdzianem monetyzacji niektórych mechanik charakterystycznych dla tego gatunku.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS4 dla dzieci

Sytuację zdaje się na razie ratować jedynie fakt, że w przeciwieństwie do Overwatcha 2 i Diablo Immortal, Diablo 4 będzie grą płatną. Prawdę o monetyzacji gry prawdopodobnie poznamy niestety dopiero w dniu premiery.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.