Otwarta beta Diablo 4 – długie czasy oczekiwania i początkowy bałagan? Gracze mogą się tego spodziewać

Diablo 4 Lilith

Dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego rusza otwarta beta Diablo 4 dedykowana jest wszystkim zainteresowanym graczom. Blizzard po doświadczeniach z ubiegłego tygodnia, gdy testy udostępnione zostały osobom, które zakupiły wydania przedpremierowe, wprowadził szereg poprawek mających na celu ulepszenie doświadczenia płynącego z zabawy. Niestety, deweloperzy nie wyeliminowali wszystkich problemów i studio zapowiedziało, że możemy spodziewać się sporych utrudnień.

Blizzard ostrzega graczy przed problemami podczas otwartych testów Diablo 4

Diablo 4 – zapowiedź beta-testów

Na oficjalnym forum Diablo menedżer społeczności Blizzarda — Adam Fletcher — napisał, czego gracze powinni oczekiwać po zbliżających się otwartych beta-testach. Przede wszystkim osoby chcące przetestować Diablo 4 muszą ponownie przygotować na długie kolejki oczekiwania, szczególnie dzisiaj, czyli w momencie udostępnienia serwerów.

Deweloperzy spodziewają się bowiem sporego zainteresowania graczy, którego serwery mogą po prostu nie wytrzymać. Fletcher poinformował, że zespół zdaje sobie sprawę, iż może być to frustrujące, lecz „to wszystko jest częścią procesu”.

Jednocześnie zapowiedziane zostało, że Blizzard może „tymczasowo wyłączyć grę”, aby naprawić błędy, które pojawią się podczas tego weekendu.

Przeczytaj też: Smartfon do 1500 zł — najlepsze modele

Blizzard tłumaczy, że firma nie jest w stanie testować samodzielnie takich rzeczy jak pojemność serwerów, balans klas, użyteczność przedmiotów oraz ogólna dostępność. Informacje uzyskane podczas weekendowych testów mają posłużyć zespołowi w ulepszeniu wrażeń płynących z zabawy w dniu premiery gry, która zaplanowana została na 6 czerwca 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.