Blizzard oskarżony o złośliwe działania. Gracze Diablo 4 przypadkowo aktywują niechcianą opcję

Diablo 4 przycisk

Twórcy Diablo 4 ostatnio mają sporo problemów. Aktualizacja 1.1.0, którą wprowadzono do gry przed pierwszym sezonem rozgrywek, nie została dobrze odebrana przez społeczność fanów, a z krytyką spotkał się także fakt, że za walutę dostępną w Battle Passie premium nie można kupić nawet najtańszego przedmiotu ani kolejnej przepustki. Tym razem gracze zwrócili uwagę na jeden z przycisków w grze, który według wielu jest zaprojektowany w złośliwy sposób.

Według graczy przycisk do aktywacji przyspieszonego karnetu bojowego w Diablo 4 jest złośliwie zaprojektowany

Streamer Rurikhan zwrócił uwagę na pewien problem związany z interfejsem w Diablo 4. Podczas otwierania zakładki sezonu, gdy gracz używa kontrolera, kursor domyślnie ustawiony jest na przycisku do aktywacji przyspieszonego karnetu bojowego premium. Jeżeli kliknie się tę opcję, nie ma żadnego komunikatu o potwierdzeniu wyboru, co gracze uznali za celowe działanie Blizzarda, które ma doprowadzić do przypadkowej aktywacji.

W ramach wyjaśnienia, gracze, którzy kupili Diablo 4 w wersji Ultimate, otrzymali dostęp do przyspieszonego karnetu bojowego. Umożliwia on pominięcie 20 poziomów, a także dodaje przedmiot kosmetyczny. Co ważne, nie jest wymagane, aby aktywować go w tym sezonie, a wielu graczy chciało pozostawić sobie tę możliwość na przyszłość, ponieważ ma ona wartość pieniężną i niekoniecznie chcieli wykorzystywać tę opcję już teraz.

Diablo 4 zakładka sezon
Zakładka Sezon w Diablo 4

Na portalu Reddit zaczęły pojawiać się głosy osób, które przypadkowo aktywowały wybór i poczuły się nieuczciwie potraktowane. Użytkownicy podkreślają, że nie chcieli doprowadzić do aktywacji przyspieszonego karnetu, a jedynie sprawdzić możliwe opcje, będąc pewnymi, że kliknięcie przycisku będzie wymagało jakiegokolwiek potwierdzenia takiego działania. Według graczy przycisk jest zaprojektowany w niejasny i złośliwy sposób.

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Diablo 4

Adam Fletcher z Blizzarda odniósł się do tej sytuacji. Jak zaznaczył, zespół pracuje już nad tymczasową poprawką, która przeniesie przycisk w inne miejsce. Na ten moment pozostaje nam być bardziej uważnymi podczas nawigowania w interfejsie Diablo 4.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.