Diablo 4 wreszcie wychodzi na prostą? Pozytywne opinie po starcie najnowszego sezonu

Diablo 4

Debiutujące w czerwcu zeszłego roku Diablo 4 przeżywa od początku bardzo wyboistą drogę do sukcesu, bo jakkolwiek by na tę pozycję nie spojrzeć, tak dla części graczy nie jest to szczególnie atrakcyjna produkcja. Nie oznacza to jednak, że Blizzard nie próbuje jakkolwiek usprawniać swojej produkcji. Świetnym tego przykładem jest najnowszy sezon, który zamiast wielu nowości wprowadza ogromne zmiany, a te okazują się przyjmowane naprawdę ciepło.

Nowy sezon Diablo 4 przynosi przebudowę jednego z najbardziej esencjonalnych aspektów gry

Diablo 4
Diablo 4

Bezapelacyjnie największą zmianą w przypadku nowego sezonu Diablo 4 jest przebudowany system lootu, który — zgodnie ze słowami deweloperów — opracowano na podstawie opinii od graczy. Twórcy zapewniają, że ich celem było opracowanie takich mechanik, które pozwolą graczom o wiele lepiej zrozumieć, czy nowy przedmiot będzie dla nich o wiele lepszym rozwiązaniem niż dotychczasowy ekwipunek.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Od teraz, zamiast widzieć jeden afiks opierający się na warunkowych wartościach (np. dodatkowe obrażenia w przypadku elity bez obrażeń) gracze będą widzieć po prostu informacje na temat większych wartości obrażeń czy np. maksymalnego życia. Takie zmiany znajdą zastosowanie także w systemach craftingu oraz ulepszania ekwipunku, co powinno jeszcze bardziej pomóc graczom w ocenie, jakie działania powinni podjąć dla większej skuteczności.

Wszystkie inne dodatkowe funkcje i nowości takie jak pojawienie się Żelaznych Wilków czy przebudowa Piekielnych Przypływów także mają zapewnić grze większą atrakcyjność, a jednocześnie przyciągać coraz większe grono potencjalnych graczy.

Ogół tych zmian jest na razie przyjmowany dość ciepło przez społeczność, jednak trzeba pamiętać, że mowa dopiero o początku sezonu, kiedy zdecydowana większość graczy jeszcze nie jest w stanie w pełni ocenić wszystkich zmian. Zapewne więcej krytycznego podejścia, które oparte będzie o realne doświadczenia, będziemy otrzymywać w stosunkowo niedługiej przyszłości.

Nie każdemu da się dogodzić, ale widać, że Blizzard jakkolwiek próbuje usprawniać i ulepszać swoją grę. Czy rzeczywiście sztuka ta uda się deweloperom i uda się im przekonać chociaż część tych nieprzekonanych? O tym przekonamy się za jakiś czas.

Źródło: Reddit, Blizzard.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.