Diablo 4 na kolejnym materiale promocyjnym. Twórcy opowiadają o różnorodności Sanktuarium

Diablo 4 Lilith

Diablo 4 to jedna z tych premier, na którą gracze czekali z niecierpliwością już od wielu lat. Blizzard zdaje sobie z tego sprawę i co jakiś czas wrzuca do sieci kolejne materiały promocyjne, ujawniające coraz to nowe szczegóły dotyczące ich nadchodzącego dzieła. Tym razem otrzymaliśmy konkretną dawkę informacji na temat Sanktuarium i tego, co świat ten będzie nam w stanie zaoferować.

REKLAMA

Świat Sanktuarium w Diablo 4 będzie ogromny, zróżnicowany i pełen tajemnic

Diablo 4 – materiał promocyjny

Na długim, bo ponad 7-miniutowym materiale wideo poszczególni deweloperzy Blizzarda opowiadają, że Sanktuarium będzie niezwykle zróżnicowanym i ogromnym światem. Twórcy zapewniają, że w każdej z lokalizacji na graczy będą czekać nowe wyzwania i przygody. Najważniejsze jednak zdaje się to, że świat ten będzie można zwiedzać bez większych ograniczeń.

Spore zróżnicowanie ma potwierdzać fakt, iż w grze dostępne będzie 5 regionów, z czego każdy z nich wyróżniać się będzie unikatową fauną i florą. Deweloperzy nie ukrywają swoich inspiracji realnym światem i tak dla przykładu Scosglen będzie regionem przypominającym Szkocję, a Strzaskane Szczyty wzorowane są Karpatami.

Co ciekawe, to fakt, iż owo zróżnicowanie i wierność rzeczywistym miejscom znajdzie swoje odzwierciedlenie również w wyglądzie podziemi.

Diablo 4
Diablo 4

Ciekawą sprawą są również zmiany i nowości jakie pojawiły się w kontekście potworów. Deweloperzy wspomnieli, że różnorodność dotknęła także wraże bestie i można powiedzieć, że przemierzając świat, natkniemy się na swego rodzaju „regionalne formy” niektórych przeciwników, które wyróżniać się będą innymi typami ataku, lub zdolnościami.

Przeczytaj też: Gry MMORPG

Wszystkie te informacje zdają się zapowiadać niezwykle interesujący i pełen niespodzianek tytuł. Przedsmak tego, co zaoferuje Diablo 4, gracze będą mogli sprawdzić w dniach 17-19 marca (jeśli zakupili wersję przedpremierową) lub 24-26 marca 2023 (jeśli nie zakupili preorderów), wtedy to bowiem wystartują otwarte beta-testy tej produkcji. Oficjalna premiera Diablo 4 będzie mieć miejsce 6 czerwca 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!