Diablo 4 Ultimate Edition za 110 zł na Xboxa?! Gracze mówią o sztuczce w sklepie Microsoftu

Diablo 4 Utlimate Edition za 110 zł Xbox Store

Premiera Diablo 4 zbliża się wielkimi krokami, wszak gra zadebiutuje już za 5 dni. Po rewelacyjnych pierwszych recenzjach coraz więcej osób decyduje się na zakup kolejnej odsłony legendarnej marki Blizzarda, czemu zresztą trudno się dziwić. Okazuje się, że w Xbox Store po zakupie „podstawki” wiele osób otrzymuje rabat na zakup wersji Ultimate Edition, a co niektórzy mówią, że można to wykorzystać na swoją korzyść…

Diablo 4 Ultimate Edition za 110 zł w Xbox Store?

Diablo 4 Ultimate Edition na Xboxa za 110 zł
Diablo 4 Ultimate Edition o 76% taniej w Xbox Store

Po zakupie edycji standardowej Diablo 4 w Xbox Store wielu graczy otrzymuje tzw. „ofertę tylko dla ciebie” na zakup Diablo 4 Ultimate Edition za 110,16 zł. Masa osób korzysta z tej okazji, bo na dobrą sprawę wówczas dopłacamy tylko różnicę pomiędzy ceną edycji standardowej a Ultimate. Uczciwie.

Niemniej niektórzy na grupach oraz Reddicie (pierwszy wątek, drugi wątek) twierdzą, że udało im się „ograć system”, kupując najpierw edycję standardową, a potem Ultimate, po czym dokonując zwrotu „podstawki”. Tym sposobem gracze mieli rzekomo móc nabyć Diablo 4 Ultimate Edition za… 110,16 zł ($30 w USA).

Zostałem obciążony opłatą w wysokości 31,50 USD po opodatkowaniu i zwrócono mi 75,58 USD, które zapłaciłem za oryginalną wersję. Moja konsola Xbox wyświetla, że posiadam pełną wersję gry Diablo 4 Ultimate Edition, a nie edycję standardową.

– Is0prene na Reddicie

Zrobiłem to samo z takim samym skutkiem.

– DJFriar na Reddicie w odpowiedzi na komentarz użytkownika Is0prene

Odinstalowałem wersję standardową. Następnie kupiłem edycję Ultimate i zwróciłem standardową. A po zainstalowaniu edycji Ultimate pobrało mi podstawową grę.

– ShadowDen3869 na Reddicie

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

W skład Diablo 4 Ultimate Edition wchodzi podstawowa wersja gry oraz szereg dodatków. W sklepie Xboxa nie ma obecnie możliwości zakupu samego upgrade’u do edycji Ultimate, dlatego użytkownicy z „ofertą tylko dla ciebie” tak naprawdę mogą ponownie kupić „podstawkę”, choć tym razem z bonusami z edycji Ultimate.

Kup Diablo 4

Nie mieliśmy okazji zweryfikować tej sztuczki samodzielnie, ale nawet jeśli działa, to niewykluczone, że z czasem Microsoft anuluje złożone w ten sposób zamówienia, tak jak było to np. z błędem cenowym dotyczącym Forzy Horizon 4 i 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.