Microsoft anuluje zamówienia na Forzę Horizon 4 i Forzę Horizon 5 kupione po ostatniej wpadce

Forza Horizon 5

Niespełna tydzień temu informowaliśmy o niesamowitej promocji, jaką był zestaw gier Forza Horizon 4 i 5 ze wszystkimi dodatkami, który kosztował wówczas ok. 3 zł. Był to nic innego jak tzw. price bug, a szansę na anulowanie zamówienia były raczej nikłe. Rzeczywistość jednak okazała się bardziej brutalna i firma rozpoczęła procedury zwrotów.

Microsoft zwraca pieniądze i usuwa z biblioteki Forzę Horizon 4 oraz Forzę Horizon 5 kupione za ok. 3 zł

Forza Horizon 4, 5 zwroty
Wiadomość od Microsoftu w sprawie zwrotu kosztów

Dziś z samego rana w sieci oraz na naszej facebookowej stronie zaczęły pojawiać się informacje, jakoby Microsoft rozpoczął proces anulowania zamówień na Forzę Horizon 4 i 5, które zostały kupione po ostatniej wpadce cenowej. Niestety, jest to prawda i firma postanowiła nie uznawać zakupów dokonanych po zaniżonej cenie. W efekcie tego egzemplarze nabyte w ramach tej oferty zostają usuwane z biblioteki, a kupujący niedługo otrzymają zwrot kosztów.

Przeczytaj też: Gry survival na PC i konsole

Wielka szkoda, bo okazja była niesamowicie atrakcyjna, niemniej wynikała z dość sporego błędu, jakiego dopuścił się jeden z pracowników Microsoftu. W podobnych przypadkach wydawcy decydują się jednak honorować zakupy, więc taka decyzja może boleć jeszcze bardziej. Na osłodę przypominamy, że standardowe wersje Forzy Horizon 4 i 5 są dostępne w ramach biblioteki Xbox Game Pass, więc chętni subskrybenci i tak mogą przetestować obie te produkcje.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z