Gracze Diablo 4 narzekają na… brak złota w Diablo 4. Blizzard za bardzo namieszał w systemie lootu?

Diablo 4 Lilith i Góra złota

Blizzard od premiery Diablo 4 sukcesywnie stara się dłubać przy swojej najnowszej produkcji, starając się uczynić z niej tytuł atrakcyjny dla jak najszerszego grona odbiorców. Przykładem tego może być wprowadzony przy okazji najnowszego sezonu rozgrywek przebudowany system lootu. Okazuje się jednak, że nie wszystko poszło zgodnie z planem, bo graczom niekoniecznie podoba się jedna z dodanych zmian.

Graczom Diablo 4 brakuje złota na starcie nowego sezonu

Okazuje się, że po starcie najnowszego sezonu rozgrywek w Diablo 4 wielu graczy zaczęło narzekać na fakt, iż posiadają… za mało złota. Sprawia to, że nie mogą korzystać z wielu elementów gry wprowadzonych w ramach sezonu, bo ich po prostu na to nie stać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Problem zdaje się kuriozalny, zwłaszcza że w poprzednich sezonów raczej mało kto narzekał na niedobory złota, bo też opcji na jego wydawanie po prostu było stosunkowo mało. Teraz nie dość, że jest ich więcej, to jeszcze potrafią być dość drogie (niektóre podwyżki sięgają 2 tys. procent), co skutecznie odchudza sakiewki graczy.

Diablo 4
Diablo 4

Zmiany w cenach i sposobach wydawania złota w Diablo 4 raczej niespecjalnie przypadły sporej części graczy do gustu. Domagają się oni od Blizzarda jakieś reakcji, ale nie można wykluczyć, iż jest to zamierzone działanie, które ma zwalczyć inflacje w grze.

Sytuacja na pewno jest ciekawa, zwłaszcza że Blizzard niespecjalnie chwalił się takim pomysłem. Możliwe, że ceny z czasem doczekają się aktualizacji i pójdą w dół, ale to też nie jest nic pewnego. A Wy doświadczyliście podobnych problemów w czwartym sezonie rozgrywek w Diablo 4? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Reddit r/diablo 4

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.