Diablo 4 obnażyło niedopracowanie kart graficznych? Gracze donoszą o zepsutych GPU

Diablo 4

Jutro startuje otwarta beta Diablo 4, ale grę można zacząć pobierać już dziś. Fani oczekujący na sprawdzenie czwartej odsłony serii powinni jednak zwrócić uwagę na ostrzeżenia, które wypłynęły od uczestników odbywających się wcześniej zamkniętych testów. Okazuje się bowiem, że podczas rozgrywki pojawiają się poważne problemy z kartami graficznymi, wliczając w to również całkowite ich uśmiercenie.

Rozgrywka w Diablo 4 może uśmiercić kartę graficzną. Najwięcej raportów dotyczy RTX 3080 Ti

Zwiastun Diablo 4

Problemy dotyczące kart graficznych podczas grania w Diablo 4 zostały opisane na Reddicie oraz na oficjalnym forum Blizzarda. Błędów doświadczają zwłaszcza posiadacze RTX 3080 Ti, ale dokładna skala problemu nie jest jednak jeszcze znana.

Uczestnicy zamkniętych beta testów donosili, że podczas rozgrywki w Diablo 4 ich monitory przestają emitować jakikolwiek obraz, wentylatory GPU pracują na pełnych obrotach i ponadto dochodzi do restartu całego systemu operacyjnego. Czasami karty graficzne psują się całkowicie, ale nie jest to regułą.

Co warte podkreślenia, wina za całą sytuację nie musi wcale leżeć po stronie produkcji Blizzarda. Jak donosi bowiem PC Gamer, Diablo 4 może być jedynie katalizatorem obnażającym niedopracowanie kart graficznych. Podobny przypadek dotknął wcześniej MMO od Amazona – New World.

Jeżeli problem nie leżałby po stronie gry samej w sobie, odpowiednie łatki musiałyby zostać przygotowane przez producentów kart, które psują się podczas rozgrywki w Diablo 4. Blizzard mógłby zdecydować się jednak na wprowadzenie limitu klatek na sekundę, aby przynajmniej częściowo załagodzić pojawiające się komplikacje.

Zobacz też: Monitor do 1000 zł – najlepsze modele

Przypomnijmy jeszcze raz, że otwarta beta Diablo 4 startuje już jutro. W Polsce grę będziemy mogli uruchomić już od 17:00.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.