Diablo Immortal z nową klasą postaci! Blizzard szykuje dla graczy prawdziwą rewolucję?

Diablo Immortal Blood Knight

Podczas wczorajszej transmisji deweloperzy pracujący w Blizzardzie ujawnili niemal wszystkie szczegóły dotyczące zbliżającego się wielkimi krokami pierwszego sezonu Diablo 4. Podczas wydarzenia nie zabrakło także miejsca na inną produkcję rozgrywającą się w tym uniwersum, a więc Diablo Immortal. W tym przypadku możemy mówić wręcz o małej rewolucji, bo do gry dodana zostanie zupełnie nowa klasa.

Blood Knight jako zupełnie nowa klasa postaci w Diablo Immortal, która kiedyś może trafić także do innych gier z tego IP

Diablo Immortal — zwiastun klasy Blood Knight

Podczas panelu poświęconego Diablo Immortal Blizzard potwierdził, że już niebawem, bo 13 lipca 2023 roku do gry zawita zupełnie nowa klasa postaci jaką jest Blood Knight. Geneza tej klasy opiera się przede wszystkim na wampirach i fakcie, że ów krwawi rycerze wywodzą się od ich ugryzienia. Jest to nadwyraz mroczna klasa, która ciemność wykorzystuje do własnych celów i co ciekawe, posiada ona możliwość zmiany formy na nieco bardziej „wampirzą”.

Od strony gameplayowej mowa tutaj o hybrydowej klasie nastawionej zadawanie obrażeń melee z okazjonalnym wykorzystaniem specjalnych umiejętności. Przy tym nie zabraknie obrażeń typowo magicznych jak obszarowe zaklęcie wysysające życie z oponentów.

Diablo Immortal — prezentacja możliwości klasy Blood Knight

Oczywiście „wisienką na torcie” Blood Knighta w Diablo Immortal jest jego transformacja, która nie tylko zwiększy zadawane obrażenia, ale też podmieni klasycznie używane umiejętności na nowe.

Przeczytaj też: Gry point and click

Kup Diablo 4

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że na początku wywiadu deweloperzy jasno podkreślili, że Blood Knight to pierwsza od dekady nowa klasa w ujęciu całej marki. Pozwala to sugerować, że w przyszłości zastępy krwawych rycerzy zawitają do innych gier z tego IP, na przykład do Diablo 4. Na ten moment jednak wszyscy zainteresowani „nową twarzą” w tym uniwersum będą mogli ją przetestować w darmowym Diablo Immortal.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.