Dino Crisis wróci do żywych? Capcom sprawdza zainteresowanie i rozbudza nadzieje fanów

Capcom

Resident Evil 4 Remake może pochwalić się rewelacyjnymi wynikami sprzedaży, a w produkcji znajdować ma się rzekomo aż 5 gier z serii Resident Evil. Capcom najwyraźniej nie zapomina jednak również o innych markach ze swojego portfolio. Japońska firma udostępniła bowiem dla graczy ankietę, która rozbudziła m.in. nadzieje fanów Dino Crisis.

Capcom pyta graczy, czy są zainteresowani nowymi grami i remake’ami wybranych serii

Przygotowana przez Capcom ankieta składała się z łącznie 10 pytań. Część z nich dotyczyła natomiast potencjalnych nowych odsłon – lub remake’ów – starszych i obecnie nieco zapomnianych marek japońskiej firmy. Jedno brzmiało następująco: „Czy są jakieś serie gier firmy Capcom (włączając spin-offy), które twoim zdaniem powinny otrzymać kontynuację lub nową odsłonę?”

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wśród dostępnych odpowiedzi znaleźć można kilka popularnych obecnie IP, ale także też kilka marek, o których od dłuższego czasu jest dość cicho. Mowa tutaj m.in. o takich seriach jak Dino Crisis, Onimusha, Okami, Dead Rising, Darkstalkers, Breath of Fire czy Lost Planet. W jednym z kolejnych pytań Capcom postanowił natomiast sprawdzić zainteresowanie potencjalnymi remake’ami.

Pytanie brzmiało bowiem następująco: „Czy istnieje gra, którą chciałbyś zobaczyć w odświeżonej wersji stworzonej przy użyciu najnowszych technologii, w tym projektu postaci i fabuły?” Wśród odpowiedzi znaleźć można było natomiast takie tytuły jak Onimusha 1, 2, oraz 3; Ace Attorney 1, 2, oraz 3; Breath of Fire 1, 2, oraz 3; Mega Man 1, 2, oraz 3; a także Final Fight.

Warto podkreślić, że Capcom regularnie przygotowuje podobne ankiety i sprawdza zainteresowanie fanów wybranymi seriami. Trudno jednak stwierdzić, jak ich wyniki wpływają na decyzję deweloperów. Miłośnikom nieco zapomnianych marek japońskiej firmy pozostaje mieć nadzieję, że wydawca wkrótce zdecyduje się sięgnąć po wspomniane IP.

Źródło: GamingBolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.