Wielki hit z PS1 niebawem trafi do nowego PS Plus – jeżeli doniesienia się potwierdzą

Dino Crisis Regina

Wczoraj zadebiutował nowy PS Plus. Osoby posiadające konto na platformie PlayStation, które jest zarejestrowane na azjatyckim rynku, mogły sprawdzić nową ofertę Sony i zaznajomić się z udostępnionymi funkcjami, jak i samymi produkcjami. Przeglądając zakładki z klasykami pochodzącymi z PS1, jeden z graczy zauważył obrazek ukazujący grafikę z gry, która finalnie nie jest obecnie dostępna w abonamencie Japończyków.

REKLAMA

Dino Crisis może trafić do nowego PS Plus

I logged onto the Hong Kong store and can confirm this is real.

However Dino Crisis isn't available to download or purchase…..yet. https://t.co/rzpFRmdpa9 pic.twitter.com/GPyqpIrV5X

— Windy Corner TV – Robert (@windycornertv) May 25, 2022

I logged onto the Hong Kong store and can confirm this is real.

However Dino Crisis isn't available to download or purchase…..yet. https://t.co/rzpFRmdpa9 pic.twitter.com/GPyqpIrV5X

— Windy Corner TV – Robert (@windycornertv) May 25, 2022

Przeglądając oficjalną listę gier z nowego PS Plusa, a dokładniej kategorię dotyczącą tytułów z pierwszego PlayStation możemy zauważyć takie klasyki, jak Syphon Filter czy Tekken 2. Brakuje tam natomiast marki Dino Crisis, którym usługa Sony w Azji – jak widać na zamieszczonym wyżej wpisie z Twittera – jest promowana z poziomu PS5.

Zdjęcie ukazujące Reginę z kultowego klasyka z PS1 może sugerować, że twórcy nowego PS Plusa mają zamiar zaskoczyć europejskich graczy (nowy PS Plus trafi m.in. do Polski 23 czerwca), wrzucając do swojej oferty oryginalne Dino Crisis. Warto w tym miejscu przypomnieć, że katalog gier dla PS Plus Extra i PS Plus Premium będzie rozbudowywany w połowie każdego miesiąca, więc produkcja Capcomu może być dostępna w najdroższym wariancie usługi już za dwa/trzy tygodnie, kiedy nadejdzie czas na oficjalne ogłoszenia.

Sprawdź także: Część klasyków z PS1 w nowym PS Plus to wersje PAL

Obecnie temat pojawienia się Dino Crisis w ramach PS Plus Premium nie został skomentowany przez Sony, więc warto do niego podejść z dozą ostrożności. Wszelkie wątpliwości powinny zostać rozwiane w bliskiej przyszłości. Jednocześnie przypominamy, że gry z PS3 dostępne w nowym PS Plus nie będą posiadały rozszerzeń.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!