Nowy PS Plus startuje w Azji. Pokazano zakładki i zdradzono szczegóły nt. trofeów czy nowych gier

PS Plus Premium Extra gry

Nowy PS Plus nareszcie zadebiutował. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami w pierwszej kolejności pojawił się on w Azji, a za dokładnie 30 dni będą mogli wypróbować go Europejczycy, a więc Polacy również. Z racji tego, iż usługa Sony jest już dostępna na jednym z rynków, niektórzy gracze otrzymali do niego dostęp i przygotowali pierwsze materiały.

Premiera odświeżonego PS Plus w Azji — usługa testowana przez pierwszych graczy

Nowy PS Plus w praktyce

Redakcja GameRiot opublikowała wideo, w którym pokazała, w jaki sposób można przejść na inny wariant nowego PS Plusa, jak wygląda pobieranie klasyków z pierwszych konsol PlayStation, gdzie znajdziemy wersje demonstracyjne poszczególnych pozycji, a także jakie dokładnie zakładki czekają na osobę, która skusi się na najbogatszą opcję PS Plus – Deluxe (w Polsce będzie ona widniała pod nazwą Premium).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Materiał ukazujący nowego PS Plusa w praktyce to nie wszystko, ponieważ w nocy z poniedziałku na wtorek Sony postanowiło – na swoim blogu – na kilka pytań, które najczęściej pojawiały się w sieci. Stwierdzono, że w zaktualizowanej usłudze nowe gry w przypadku najtańszego planu PS Plus Essential będą dodawane na początku każdego miesiąca, a rozbudowywanie katalogu dla użytkowników PS Plus Extra i PS Plus Deluxe/Premium będzie miało miejsce w środku każdego miesiąca.

Co więcej, trofea w klasycznych produkcjach PlayStation, o których w ostatnim czasie było głośno, są opcjonalne. Jeśli deweloperzy mają ochotę zaimplementować je do swojego starszego hitu, to mogą zrobić to bez większych problemów. Nie ma jednak wymogu, że każda takowa produkcja musi mieć pucharki. Warto również wspomnieć, że korzystać z katalogu nowego PS Plusa można w trybie offline, ale Sony będzie wymagało przynajmniej jednego wpisania się do PlayStation Network (czyli najprościej mówiąc: zalogowania się na serwery) w tygodniu, aby potwierdzić swoje członkostwo.

Sprawdź także: Tak działa Ridge Racer 2 oraz Oddworld: Abe’s Odysse na PS4 i PS5

Jeśli ktoś jeszcze nie widział listy gier w PlayStation Plus Essential i Deluxe/Premium, to odsyłamy do podlinkowanego tekstu. Wczoraj koreański oddział PlayStation wrzucił pełną listę tytułów z okazji azjatyckiej premiery abonamentu, który powinien zostać jeszcze bardziej rozbudowany już w połowie czerwca — tuż przed debiutem na rynku europejskim.

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.