DiRT podzieli los Project CARS? Do sieci trafiły niepokojące informacje na temat kolejnej serii

DiRT 5

Wczoraj Electronic Arts poinformowało, że nie zamierza dłużej rozwijać marki Project CARS. Tymczasem jeden z branżowych insiderów podzielił się niepokojącymi informacjami na temat innej serii gier wyścigowych od Electronic Arts. Niewykluczone, że los produkcji Slightly Mad Studios podzieli wkrótce również cykl DiRT.

Electronic Arts może zrezygnować z dalszego rozwoju serii DiRT

DiRT 5 – zwiastun premierowy

Zdaniem Toma Hendersona deweloperzy ze studia Codemasters pracują obecnie nad kilkoma grami wyścigowymi. W produkcji mają znajdować się kolejna odsłona serii F1, GRID, a także WRC 23. W harmonogramie studia brakuje jednak miejsca na markę DiRT, która rzekomo została „wewnętrznie anulowana”.

Produkcje z serii DiRT Rally – skoncentrowane na rajdach samochodowych – mają zostać najwyraźniej zastąpione przez produkcje na licencji WRC, za które Codemasters będzie odpowiedzialne od przyszłego roku. Electronic Arts najwyraźniej nie widzi jednak przyszłości dla cyklu DiRT skierowanego do fanów zręcznościowych gier wyścigowych.

Zobacz też: Kody do GTA 5

Oczywiście powyższe informacje nie doczekały się jeszcze komentarza ze strony Electronic Arts oraz deweloperów ze studia Codemasters. Warto natomiast wspomnieć, że ostatnia odsłona serii DiRT, czyli DiRT 5, zadebiutowała na rynku w 2020 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Produkcja najwyraźniej nie spełniła jednak pokładanych w niej nadziei.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z