Project CARS dojechało do końca. EA porzuca serię popularnych gier wyścigowych

Project CARS 2

Jeszcze w sierpniu informowaliśmy, że Project CARS 1 i 2 ze względu na wygasające licencję zostaną wycofane z cyfrowej dystrybucji. Faktycznie tak się stało, obie produkcje zostały usunięte ze sprzedaży i obecnie można kupić jedynie używane wersje pudełkowe. Teraz okazuje się, że cała seria tych gier wyścigowych zostaje zamknięta.

Porzucenie serii Project CARS jest efektem oceny „długoterminowego potencjału”

Project CARS 2

W oświadczeniu przekazanym przez EA dla Games Industry wydawca podaje, że wstrzymuje wszelki rozwój serii Project CARS. Decyzja o porzuceniu franczyzy ma być efektem oceny „długoterminowego potencjału”. Tłumacząc to na bardziej zrozumiały język, można zakładać, że marka nie zapewniała zakładanych przychodów finansowych, więc wydawca postanowił ją zamknąć.

Przeczytaj też: Gry na Nintendo Switch po polsku

Electronic Arts ogłosiło także, że pracownicy Slightly Mad Studios, którzy tworzyli gry z tej serii, zostaną przeniesieni do odpowiednich ról w innych podległych studiach. Mimo tego fani tej marki gier wyścigowych mogą czuć się rozczarowani, zwłaszcza jeśli liczyli, że w przyszłości otrzymają kolejną odsłonę. Szkoda.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z