Discord oficjalnie na Xboxie! Pierwsi gracze mogą już testować komunikator na konsolach Microsoftu

Xbox Discord

W styczniu dowiedzieliśmy się, że Sony nawiązało współpracę z Discordem, ale jak się jednak okazało, Microsoft również zagadał do włodarzy popularnej aplikacji, dzięki czemu Discord na Xboxie stał się faktem. Insiderzy mogą już testować komunikator na swoich konsolach.

Discord na konsolach Xbox najpierw dla insiderów

Discord na Xboxie
Discord na Xboxie

Discord w końcu trafił na konsole Xbox One i Xbox Series X|S. Od dzisiaj pierwsi uczestnicy programu Xbox Insider mogą testować komunikator na swoich konsolach. Jeżeli chodzi o datę udostępnienia Discorda zwykłym użytkownikom Xboxa, to Microsoft nie podał żadnych konkretów, ale użył magicznego słowa — „wkrótce”.

Udostępnienie Discorda na Xboxach znacznie upraszcza komunikację międzyplatformową. Innymi słowy, od dzisiaj wybrani użytkownicy konsol Microsoftu mogą rozmawiać na czacie głosowym z osobami grającymi na innych platformach (m.in. PC) i vice versa.

Discord na Xboxie
Discord na Xboxie

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Xbox 360

Aby móc skorzystać z dobrodziejstw Discorda na Xboxie, w pierwszej kolejności trzeba połączyć swoje konto Microsoft z kontem Discord, co Amerykanie dobrze wytłumaczyli w poście na swoim blogu. Kiedy komunikator zostanie udostępniony wszystkim posiadaczom konsol Microsoftu — a nie tylko insiderom — to na pewno o tym napiszemy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.