Discord pojawi się na konsolach PlayStation przed końcem roku? Tom Henderson nie ma złudzeń

Discord PlayStation 5

O współpracy Sony oraz Discorda mówiło się już w maju ubiegłego roku. Wówczas dyrektor generalny Sony — Jim Ryan — wyjaśniał, że aplikacja zostanie zintegrowana z konsolą „niebieskich”. Po dłuższej przerwie, znany insider Tom Henderson przynosi bardzo ciekawe wieści w tej sprawie.

REKLAMA

Discord na konsolach PlayStation to kwestia nadchodzących miesięcy

Sony to Integrate Discord Voice Chat in “The Coming Months”

Report via @XputerE https://t.co/iF598Rk2vA

— Tom Henderson (@_Tom_Henderson_) August 26, 2022

Sony to Integrate Discord Voice Chat in “The Coming Months”

Report via @XputerE https://t.co/iF598Rk2vA

— Tom Henderson (@_Tom_Henderson_) August 26, 2022

Henderson, powołując się na „kilka źródeł”, stwierdza, że pełna integracja Discorda z konsolami PlayStation pojawi się w nadchodzących miesiącach. Część osób zaznajomionych z branżą sądzi, że możliwość połączenia sprzętu Sony z popularnym komunikatorem pojawi się przy okazji wydania wersji 7.00 aplikacji (6.0 ma ukazać się mniej więcej w połowie września). Oznacza to, że Discord powinien zagościć na konsolach „niebieskich” jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Przeczytaj też: Czy gry z PS4 działają na PS5?

Henderson nie zdradził konkretnie, kiedy komunikator zagości na konsolach PlayStation, jednak twierdzi, że w przyszłym tygodniu będzie miał więcej informacji w tej sprawie. Jeśli tylko pojawi się więcej szczegółów, to na pewno tym napiszemy. Na koniec warto nadmienić, że Discord pojawi się także na konsolach Microsoftu, a niektórzy mają już do niego dostęp w ramach programu Xbox Insider.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!