Discord dostępny dla wszystkich na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S!

Xbox Discord

W lipcu Microsoft ogłosił, że nawiązał współpracę z Discordem, w efekcie której użytkownicy programu Xbox Insider mogli testować działanie tego komunikatora na swoich konsolach z serii One oraz Series X|S. Dzisiaj „zieloni” ogłosili, że testy zostały nareszcie ukończone.

Discord dostępny na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X|S

Dzięki wprowadzeniu tej funkcji gracze mogą połączyć się z innymi użytkownikami Discorda za pomocą kanałów głosowych lub połączeń grupowych bezpośrednio z poziomu swojej konsoli Xbox One bądź Xbox Series X|S. Co ważne, możliwość ta nie ogranicza się jedynie do łączenia z innymi posiadaczami sprzętu Microsoftu, ale także z użytkownikami Discorda na PC oraz telefonach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Żeby skorzystać z tej nowej opcji, należy przejść do mobilnej aplikacji Discord i połączyć swoje konto z Xboxem. Po wykonaniu tego kroku można rozpoczynać rozmowy z innymi i przenosić je na swój sprzęt do grania. Ważne jest to, że użytkownicy, którzy do tej pory mieli dostęp do Discorda na swoich konsolach (w ramach wspomnianego wyżej programu Xbox Insider), również muszą przejść przez ten etap.

Przeczytaj też: Kody do GTA 5

Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli konsol Xbox One oraz Series X|S, którzy od teraz mogą bez problemów korzystać z udogodnienia, jakim jest dedykowana aplikacja Discord. Warto przypomnieć, że posiadacze PlayStation 5 taką możliwość otrzymają najprawdopodobniej w 2023 roku. Zamierzacie korzystać z Discorda na swoich Xboxach? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.