Natywna aplikacja Disney Plus na PS5 w drodze? Wiele na to wskazuje

disney plus

Prawie dwa lata użytkownicy PlayStation 5 muszą czekać dedykowaną aplikację Disney Plus. Do tej pory wszyscy chcący korzystać z tej usługi streamingowej na PS5 musieli bazować na wersji z PS4, udostępnionej poprzez wsteczną kompatybilność. Teraz jednak ma się to zmienić.

REKLAMA

Kiedy możemy spodziewać się natywnej aplikacji Disney Plus na PS5?

Disney Plus PS5 przeciek
Disney Plus na PS5 – znaleziona grafika

Użytkownik Reddita o pseudonimie the_andshrew dokopał się do ciekawego znaleziska w bazie danych PSN. Znalazł on tam kod źródłowy aplikacji o roboczej nazwie Vader. Poza samym kodem wydobył on także dwie grafiki: jedna z nich przedstawia logo Disneya, druga zaś przypomina planszę, którą widzimy w menu głównym PS5. Co bardzo ważne, natywna aplikacja ma obsługiwać jakość 4K HDR, której w obecnej wersji z PS4 niestety brakuje.

Przeczytaj też: Najlepsze soundbary do telewizora

Nagłe pojawienie się aplikacji na serwerach PSN może wskazywać, że Sony w niedługim czasie udostępni dedykowaną apkę posiadaczom PS5, lecz na razie brak konkretnych szczegółów w tej sprawie. Na ten moment wszyscy zainteresowani muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne komunikaty Sony lub Disneya.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!