Ta gra zafunduje Wam najdłuższe 18 minut w życiu. „Nasza główna testerka przebywa obecnie w klinice”

Don't Scream

Wraz z rozwojem technologii, gry będą mogły korzystać z niej coraz bardziej. Jednym z tego typu projektów jest Don’t Scream. Ciekawy horror będzie zresetuje się za każdym razem, gdy tylko wykryje, że krzyknęliśmy.

Don’t Scream z datą premiery we wczesnym dostępie na Steamie

Zwiastun Don’t Scream

W gruncie rzeczy Don’t Scream jest grą prostą. Polega ona mianowicie na krótkim, 18-minutowym gameplayu. Nie ma tu żadnej skomplikowanej fabuły, jest za to proste zadanie: przejść ten tytuł tak, aby ani razu nie zakrzyczeć.

Don’t Scream czerpie inspirację z gatunku filmów popularnych w latach 90. XX wieku. Chodzi o „Blair Witch Project” oraz inne produkcje „found footage”, gdzie odkrywamy akcję oraz losy bohaterów poprzez stylizację pracy kamery na amatorskie nagranie.

Do poprawnego działania gra będzie rzecz jasna wymagać skalibrowanego mikrofonu. Jeżeli chodzi o czas, ten jest liczony wyłącznie wtedy, gdy gracz znajduje się w ruchu.

Pomysł na Don’t Scream jest realizowany prez dwójkę indie deweloperów. Za testy odpowiada natomiast żona jednego z nich, która – jak podaje karta produktu na Steamie – „przebywa obecnie w klinice, gdzie dochodzi do siebie”.

Odkładając jednak żarty na bok, wydaje się, że Don’t Scream rzeczywiście będzie pozycją idealną do „straszenia znajomych i rodziny”. Pomysł kontroli własnego głosu jest nowatorski, choć naturalnie osoby o mniej stalowych nerwach dostaną możliwość rezygnacji z niego.

Zobacz też: Gry podobne do Uncharted

Jeżeli ktokolwiek chce zagrać w Don’t Scream, gra będzie dostępna na Steamie we wczesnym dostępie już 27 października 2023. Ze względu na zbliżające się Halloween, to idealny czas, aby przetestować tego rodzaju produkcję.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.