Doom zadziała w Notatniku i to w 60 klatkach na sekundę!

DOOM (2016)

Okazuje się, że granica ponownie została przesunięta. Społeczność graczy (a przynajmniej niektórzy jej przedstawiciele) próbują regularnie odpalać pierwszego Dooma na coraz to dziwniejszym sprzęcie. Tym razem wybór padł na edytor tekstu. Gra działa — i to płynnie!

Doom w Notatniku? To możliwe!

i got DOOM running inside Notepad at 60fps pic.twitter.com/EQFuRu4N0r

— Samperson (Crime Arc) (@SamNChiet) October 9, 2022

i got DOOM running inside Notepad at 60fps pic.twitter.com/EQFuRu4N0r

— Samperson (Crime Arc) (@SamNChiet) October 9, 2022

Notatnik nie należy do grona najbardziej złożonych programów komputerowych. Prosty edytor został stworzony z myślą o pisaniu, na dodatek bez formatowania czy dodawania zbędnych wodotrysków. Jeden z użytkowników Twittera postanowił podzielić się swoim dość specyficznym osiągnięciem. Udało mu się bowiem wykorzystać to narzędzie do gry w Dooma.

Zobacz też: Jak udostępnić internet z telefonu na komputer

Sam fakt działania gry nie jest jednak największą rewelacją. Gracz pochwalił się również, że tytuł działa w 60 klatkach na sekundę! Jak widać, kreatywność i samozaparcie fanów nie zna granic. To dobrze, bo dzięki temu można doświadczać gry w popularną strzelankę np. w traktorze.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.