DOOM The Dark Ages zabierze graczy w niesamowitą podróż! id Software zapowiada powrót do korzeni

Doom The Dark Ages

Wczorajszy Xbox Games Showcase 2024 niemal od razu został przez wiele osób potraktowany jako najlepszy ze wszystkich dotychczasowych pokazów. W jego trakcie doczekaliśmy się wielu naprawdę znakomitych zapowiedzi, wśród których znalazł się DOOM The Dark Ages od legendarnego id Software. Na krótko po wydarzeniu pojawił się konkretny wpis, który ujawnia nieco, czego mogą spodziewać się wszyscy pogromcy demonicznych hord.

DOOM The Dark Ages z nowymi szczegółami!

Doom The Dark Ages
Doom The Dark Ages

Przede wszystkim warto podkreślić, że DOOM The Dark Ages będzie produkcją, która — w przeciwieństwie do poprzednich serii — zabierze graczy w mrok wieków średnich, gdzie największym zagrożeniem będą (a jakże!) hordy demonów, które chcą zdławić wszelki opór. Jako samotny wojownik, swoista superbroń będziemy stawiać czoła kolejnym demonom, które spychają ku krawędzi całą ludzkość.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pokaż, co oznacza jesień średniowiecza, batalionom demonów pełnym zarówno nowych zagrożeń, jak i powracających z klasycznego bestiariusza DOOM przeciwników. Poskrom ich nikczemne siły podczas intensywnych strzelanin w epickiej historii o bohaterstwie zbudowanej na najnowszym silniku idTech.

Bethesda

Deweloperzy zapewniają, że ich najnowsza gra będzie inspirowana oryginalnym DOOM-em z 1993 roku, choć tutaj ciężko powiedzieć, o co dokładnie może chodzić. Pewne jest natomiast, że agresywny styl rozgrywki oraz mieszanie ataków dystansowych, oraz tych w zwarciu będą podstawą, aby przeżyć w skrajnie niekorzystnych sytuacjach.

Wszystko to jednak nie oznacza, że będziemy zdani tylko na siłę własnych nóg i broni. Ekipa z id Software zapowiedziała, że do naszej dyspozycji oddany zostanie potężny mech — Atlan. Zdaje się więc, że będziemy mieli styczność z kolejną ciekawą mechaniką, która znacząco odmieni obraz niektórych starć.

Wychodzi więc na to, że DOOM The Dark Ages będzie tym, na co wielu graczy czekało od bardzo dawna. Warto na koniec przypomnieć, iż tytuł ten zadebiutuje już w 2025 roku i dostępny będzie na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Od samego początku dostępny on będzie w ramach Xbox Game Pass.

Źródło: bethesda.net

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.