DOOM: The Dark Ages nie tylko na PC i Xbox. Phil Spencer wyjaśnił, dlaczego gra trafi też na PS5

DOOM: The Dark Ages PS5

Na Xbox Games Showcase 2024 gracze doczekali się oficjalnej zapowiedzi DOOM: The Dark Ages. Zaprezentowany przez Microsoft zwiastun ujawnił, że gra zmierza nie tylko na PC i Xbox Series X|S, ale także na PlayStation 5. W jednym z ostatnich wywiadów Phil Spencer ujawnił natomiast, dlaczego nadchodząca produkcja id Software trafi również na konsole Sony.

Phil Spencer ujawnił, dlaczego DOOM: The Dark Ages doczeka się również wersji na PS5

DOOM: The Dark Ages – zwiastun

Redakcja IGN postanowiła zapytać Phila Spencera, dlaczego DOOM: The Dark Ages doczeka się także wersji na PS5. Zgodnie z przekazanymi informacjami ma to związek z historią serii DOOM. Przedstawiciel Microsoftu dodał również, że na podjęcie wspomnianej decyzji wpływ miało zdanie Marty’ego Strattona – dyrektora studia id Software.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

DOOM to zdecydowanie jedna z tych serii, która ma historię na wielu platformach. Uważam, że każdy zasługuje na to, by w nią zagrać. Kiedy byłem na spotkaniu z Martym kilka lat temu, zapytałem go, co chce zrobić, a on odpowiedział, że chce ją sprzedawać na wszystkich platformach.

– poinformował Spencer.

Na koniec warto dodać, że DOOM: The Dark Ages ma zadebiutować na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S w 2025 roku. Microsoft nie ujawnił jednak dokładnej daty premiery. Zgodnie z zapowiedziami wspomniana produkcji w momencie swojego debiutu zasili również bibliotekę Xbox Game Pass.

Źródło: PSU, IGN

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.