Dopłacić do PS Plus Premium i Extra będą musiały osoby, które kupiły usługę w promocji – to już niemal pewne

PS Plus Premium Extra gry

Nowy PS Plus zadebiutował wczoraj w Azji. Pierwsi gracze mogli zapoznać się z nową ofertą Sony, choć nie u wszystkich można było zauważyć uśmiech na twarzy. Jest to spowodowane tym, że niektórzy zainteresowani będą musieli dopłacić do PS Plus Premium i PS Plus Extra, aby móc skorzystać z oferty. Informowaliśmy o tym wczoraj w formie plotki, ale dzisiaj to już niemal pewne.

REKLAMA

PS Plus Premium i Extra z dopłatami w wyjątkowych sytuacjach

Nowy PS Plus – zwiastun

Wczorajsze doniesienia nabierają teraz na sile. Jak informuje VGC, pomoc techniczna PlayStation (mowa dokładnie o azjatyckim oddziale w Hongkongu) miała potwierdzić w odpowiedziach na zapytania użytkowników, że osoby, które kupiły PS Plus w pierwotnej wersji po obniżonej cenie za pomocą PS Store będą zmuszone dodatkowo dopłacić za powstałą różnicę.

Jako przykład może posłużyć następująca sytuacja: kupując PS Plus na rok za promocyjne 180 złotych przez PS Store, będzie trzeba dopłacić 60 złotych, aby osiągnąć początkową cenę abonamentu – w przypadku tej wersji abonamentu koszt standardowo wynosił równe 240 złotych. Gdy już to zrobimy, dopiero wtedy wymienimy swoje 365 dni według przelicznika konwersji starego PS Plusa na PS Plus Premium lub Extra.

Przeczytaj także: Pełna lista gier w nowym PS Plus

PlayStation Hongkong zapewnia, że system automatycznie obliczy różnicę, którą należy spłacić w przypadku uaktualnienia. Jest to jednak słodko-gorzka wiadomość, ponieważ każdy, kto skorzystał z promocji Sony na PS Plus i jednocześnie ma zamiar wypróbować droższe warianty nowego PS Plusa, będzie musiał wydać dodatkowe pieniądze. Jest to już niemal pewne (niemal, bo Sony nie wystosowało jeszcze komunikatu dla szerszej publiczności) i marne szanse na to, aby japońska korporacja miała potraktować europejskich graczy inaczej niż tych z Azji.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!