Valve rozdaje na święta… bany. Twórcy Dota 2 walczą z nieuczciwymi graczami w oryginalny sposób

dota 2

Jak to często bywa w przypadku produkcji multiplayerowych, nie omija ich zjawisko cheatowania. Dotyczy to także gry Dota 2, która jest niezwykle popularna wśród miłośników wirtualnej rozrywki. Aby jednak rozgrywka była jak najbardziej przyjemna dla uczciwych graczy, Valve postanowiło zawalczyć z cheaterami w bardzo oryginalny sposób.

Nieuczciwi gracze Dota 2 dostają na święta bany od Valve

Jak się okazuje, Valve postanowiło w oryginalny sposób zawalczyć z nieuczciwymi graczami Dota 2. Osoby, które dopuściły się łamania zasad, wraz z ostatnią aktualizacją Frostivus otrzymały bowiem pomysłową, świąteczną „niespodziankę”. Twórcy wysłali do takich graczy paczki opisane jako „nagroda sezonowa”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zawartość nie jest jednak tak miła, jak mógłby to sugerować opis. Osoby, które dopuszczały się nieuczciwych praktyk, otwierając paczkę znajdą w środku wysoce toksyczny węgiel w zestawie z… banem. Co ciekawe, jedna z takich sytuacji została uchwycona na streamie użytkownika masondota2.

Zobacz też: Gry offline

Ban gracza nie jest permanentny, jednak potrwa aż do 2038 roku. Cóż, teraz streamer ma sporo czasu na wyciągnięcie wniosków. Jak piszą twórcy w komunikacie na oficjalnej strony gry, Valve w walce z cheaterami koncentrują się głównie na temacie tzw. smurfowych kont.

Źródło: Twitter, Valve

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.