Dragon Age Dreadwolf zadebiutuje jeszcze w tym roku?! Tajemnicze plany EA na 2024 rok

Dragon Age Dreadwolf

Oczekiwanie na kolejną odsłonę serii Dragon Age nie należy do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza że doniesienia jeszcze z 2023 roku sugerowały opóźnienie i poważne problemy w BioWare. W marcu bieżącego roku pojawiły się pogłoski, jakoby odsłona o podtytule Dreadwolf trafiła do sprzedaży jeszcze przed 2025 rokiem. Możliwe, że faktycznie coś jest na rzeczy, a wskazuje na to najnowszy raport finansowy od Electronic Arts.

Dragon Age Dreadwolf może zadebiutować jeszcze w 2024 roku

Dragon Age Dreadwolf
Dragon Age Dreadwolf

Zgodnie z informacjami, jakie zawarte są w najnowszym raporcie finansowym EA, firma przygotowuje się do premiery oraz promocji kilku produkcji, które mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Mowa oczywiście o takich pozycjach jak EA Sports FC 25 czy EA Sports MAdden FL 25 i innych corocznych grach sportowych. Poza tym zadebiutować ma jeszcze jedna pozycja, która w raporcie określona została jako „tytuł partnera”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Premiera tego tytułu została zaplanowana na początek 2025 roku i niewiele wiadomo na temat tego, jaka to będzie gra i kim jest ów tajemniczy „partner”. Najciekawsze informacje jednak znalazły się w dopisku pod tą tabelą, bo tam przeczytać można, że EA planuje wydać w aktualnym roku finansowym jeszcze jedną, nieujawnioną produkcję. Ma być to projekt rozwijany na bazie posiadanego przez korporację IP, który nie został ujęty w zestawieniu.

To właśnie ten dopisek sprawił, że wielu graczy zaczęło zastanawiać się, czy aby przypadkiem nie jest to Dragon Age Dreadwolf. Przypuszczenia te potwierdził znany branżowy insider — Jeff Grubb — który już wcześniej przekazywał informacje dotyczące tej właśnie gry.

Brzmi to niezwykle interesująco, szczególnie że gra jest w produkcji od kilku ładnych lat, a wiele poprzednich doniesień wskazywało właśnie na premierę jeszcze w 2024 roku. Idąc tym tropem, akcja marketingowa faktycznie powinna rozpocząć się już niebawem. Idealnym terminem zdaje się tutaj Summer Game Fest, choć absolutnie niczego nie możemy być pewni.

Jeśli więc informacje Grubba pochodzą z konkretnych źródeł, to już wkrótce powinniśmy się o tym przekonać. Czekacie na Dragon Age Dreadwolf? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: Jeff Grubb

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.