Dragon Age Dreadwolf jest w postprodukcji. Zespół tworzący grę otrzymał wsparcie od deweloperów Mass Effect

Dragon Age Dreadwolf

BioWare od dłuższego czasu pracuje nad zapowiedzianym w czerwcu 2022 roku Dragon Age Dreadwolf, jednak do tej pory tytuł ten nie doczekał się konkretnej daty premiery. Możliwe jednak, że wkrótce deweloperzy zdecydują się ujawnienie, chociaż przybliżonego okresu debiutu tej produkcji. Okazuje się bowiem, że zespół pracujący nad grą otrzymał konkretne wsparcie.

Zespół tworzący Dragon Age Dreadwolf otrzymał wsparcie od deweloperów projektujących Mass Effect 5

Dragon Age 4
Dragon Age Dreadwolf

Według najnowszych informacji przekazanych przez EA zespół, który w BioWare odpowiedzialny jest za tworzenie kolejnej odsłony Mass Effect, zostanie w niedalekiej przyszłości przekierowany do wspomagania deweloperów pracujących nad Dragon Age Dreadwolf.

Redakcja GameBeat dowiedziała się także, że BioWare może pozwolić sobie na takie roszady, ponieważ „Mass Effect jest wciąż w fazie przedprodukcyjnej”, a więc na chwilę obecną nie potrzebuje aż tak rozległego zespołu. Oznacza to również, że na premierę najnowszej odsłony tej kosmicznej produkcji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Obecnie zespół odpowiedzialny za najnowszą odsłonę cyklu Dragon Age skupia się na jej doszlifowaniu, aby stworzyć „najlepszego Dragon Age Dreadwolf”. Co więcej, do ekipy dołączył Mark Darrah, czyli deweloper, który w przeszłości wyreżyserował dwie pierwsze odsłony serii Dragon Age oraz był producentem wykonawczym Dragon Age Inkwizycja.

Mężczyzna objął rolę konsultanta, którego głównym zadaniem jest upewnienie się, że zespół pracujący nad grą „łączy to nowe doświadczenie z dziedzictwem franczyzy”.

Przeczytaj też: Gry podobne do GTA

Jak widać, prace nad Dragon Age Dreadwolf idą całkiem dobrze, a dodatkowe wsparcie w doszlifowywaniu gry może pozytywnie wpłynąć na ostateczny stan techniczny całej produkcji. Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy nie będą zbyt długo trzymali graczy w niepewności i za niedługo ujawnią ostatecznie datę premiery swojego najnowszego projektu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.