Dragon Age The Veilguard postawi na bardziej RPG-owy charakter. Twórcy chcą czegoś innego niż Mass Effect

Dragon Age The Veilguard

Nie czarujmy się — pierwszy trailer Dragon Age The Veilguard raczej nie porwał tłumów i pozostawił po sobie naprawdę ogromny niesmak. Plamę tę zmazał nieco ujawniony gameplay, choć i ten raczej nie przekonał tych najbardziej zrażonych. Podczas jednego z ostatnich wywiadów poruszona została kwestia samej RPG-owości nowej gry od BioWare i same obietnice prezentują się całkiem obiecująco.

Dragon Age The Veilguard będzie grą, która położy większy nacisk na RPG-owy charakter zabawy

Gameplay Dragon Age The Veilguard

Reżyserka nadchodzącego Dragon Age The Veilguard — Corinne Busche — przyznała w jednym z ostatnich wywiadów, że produkcja ta będzie diametralnie różnić się od tego, co oferuje graczom chociażby seria Mass Effect. O co dokładnie chodzi? Przede wszystkim na balans pomiędzy akcją, a RPG-owością, która w przypadku wspomnianej serii bardziej odznacza się tym pierwszym aspektem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeśli miałbym porównać Mass Effect z Dragon Age, to Mass Effect postrzegam jako RPG-a akcji. Dużo akcji, mniej elementów RPG. W naszej grze jest całkowicie inaczej.

Corinne Busche

Jako przykład podano tutaj kwestię rozwoju postaci, która ma opierać się na standardowym drzewku z kolejnymi rozgałęzieniami. Wszystko to będzie dostępne do odblokowania w ramach zdobywania poziomów, których ma być aż 50 w całej grze.

Dragon Age The Veilguard
Dragon Age The Veilguard

Inaczej będzie wyglądać sytuacja w przypadku rozwoju towarzyszy, którzy będą mieli zestaw 5 umiejętności, które będzie można w ramach rozwoju modyfikować. Jest to dość uproszczony system rozwoju, jednak jest to stworzone dlatego, aby nie przytłaczać graczy zbyt wielkimi możliwościami tworzenia buildów. Brzmi to może i faktycznie jako miły gest w stronę bardziej niedzielnych graczy, jednak znacząco ograniczy opcje tworzenia bardziej zaawansowanych kombinacji.

Czy tego rodzaju zmiany przekonają do siebie graczy, którym poprzednie odsłony niespecjalnie się spodobały? Tego dowiemy się jeszcze w tym roku. W końcu gra ukaże się już na jesieni na PC, PS5 i Xbox Series X|S.

Źródło: rpgsite.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.