Dragon Age The Veilguard będzie brał pod uwagę wybory z „Inkwizycji”! Nowe szczegóły na temat gry

Dragon Age The Veilguard

Długo fani serii Dragon Age musieli czekać na zapowiedź kolejnej gry z tego uniwersum, ale doczekali się jej podczas Xbox Games Showcase 2024. Entuzjazm wobec tej produkcji zdaje się jednak znikomy, bo najnowszy trailer raczej nie porwał serc graczy, a wręcz wzbudził obawy o to, że będziemy mieli do czynienia z wielką katastrofą. W dzień zaprezentowania konkretnego fragmentu rozgrywki doczekaliśmy się kilku nowych wieści na temat połączenia między nadchodzącym The Veilguard a wydaną w 2014 roku „Inkwizycją”.

Dragon Age The Veilguard postawi na jedną mechanik znaną z pierwszej części

Według informacji przekazanych przez insidera o pseudonimie Shinobi602, które uzyskał z oficjalnego Discorda BioWare, w Dragon Age The Veilguard gracze będą mogli stworzyć od podstaw własnego Inkwizytora oraz wykreowaniu wydarzeń z poprzedniej części na podstawie wyborów, które dostępne były w „Inkwizycji”. Co więcej, BioWare przywróci do życia system pochodzenia bohatera, choć tutaj nie jest jasne, jaki będzie wpływ tego aspektu na gameplay.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, w grze dostępnych ma być aż 6 frakcji, a wszystkie z nich mają cechować się „głębokimi korzeniami w Thedas”. Wychodzi więc na to, że każde ugrupowanie będzie dość mocno osadzone w uniwersum Dragon Age, co znacząco powinno zredukować problem nowych grup, których obecność w świecie gry będzie co najmniej wątpliwa lub bezsensowna.

Dragon Age The Veilguard
Dragon Age The Veilguard

Wracając jeszcze na moment do kwestii wyborów, to zastanawiać może jak twórcy podejdą do tematu DLC „Intruz”, który de facto stanowi realne zakończenie dla całej historii przedstawionej w ramach trzeciej części przygody od BioWare. Przy tym wszystkim zostaje jeszcze kwestia Dragon Age Keep, która do tej pory nie została jeszcze dobrze wyjaśnione.

Być może wszystkie niejasności, jakie pojawiły się w związku z Dragon Age The Veilguard rozwiane zostaną jeszcze dziś przy okazji ujawnienia pierwszego gameplayu z gry. Ma to nastąpić o godzinie 17:00, a więc warto mieć oczy szeroko otwarte i zaglądać na XGP.pl, gdzie na pewno pojawi stosowny opis tego, co BioWare nam ukaże.

Źródło: Twitter/X:Shinobi602

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.