Capcom dalej łata Dragon’s Dogma 2! Gracze nadal nie doczekali się obiecanych poprawek

Dragon's Dogma 2 Wilhelmina

Dragon’s Dogma 2 nadal sprawia problemy wszystkim graczom niezależnie od platformy i oczywiście chodzi tutaj o niezbyt dobrą wydajność, jaką oferuje gra. Capcom co prawda obiecał wprowadzenie w tej materii istotnych zmian i poprawek, a pewien przedsmak tego mieliśmy zaserwowany w pierwszej popremierowej aktualizacji. Na konkrety trzeba będzie poczekać, bo najnowsza aktualizacja do najbardziej okazałych nie należy.

Dragon’s Dogma 2 z kolejną aktualizacją

Według informacji zawartych na oficjalnej stronie poświęconej właśnie Dragon’s Dogma 2, produkcja ta doczekała się kolejnej aktualizacji. Tym razem została ona wydana jednocześnie na wszystkich platformach (PC, Xbox Series X|S i PS5), więc żaden z graczy raczej nie powinien czuć się pokrzywdzony.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sam patch nie należy jednak do największych, bo zmian w nim jest jak „na lekarstwo”, a deweloperzy raczej nie skupiali się zbytnio na wydajności (albo nie raczyli nas o tym poinformować). Doczekaliśmy się bowiem usunięcia błędów blokujących postępy w zadaniach (np. znikający NPC, nieodpalające się skrypty) oraz naprawiono problematyczne dla niektórych osób blokowanie się postaci w niektórych nierównościach terenu.

  • Naprawiono problemy, które uniemożliwiały postęp w niektórych misjach.
  • Naprawiono teren, który powodował grzęźnięcie postaci.
  • Różne poprawki błędów.
Capcom

Oczywiście nie mogło zabraknąć poprawek błędów, których Capcom postanowił nie doprecyzowywać. Jeśli więc napotkaliście na jakieś nietypowe problemy, to sprawdźcie przypadkiem, czy najnowsza aktualizacja do Dragon’s Dogma 2 tego nie niweluje.

Osoby, które liczą na wydanie patcha poprawiającego wydajność gry, muszą najwidoczniej uzbroić się jeszcze bardziej w cierpliwość. Możliwe, że japońscy deweloperzy mają w planach wydanie stosownej łatki już niebawem, jednak prace nad tym aspektem wymagają dodatkowych nakładów pracy. Warto więc czekać i faktycznie liczyć, że Capcom na te zmiany nie każe zbyt długo czekać.

Źródło: Twitter/X: Dragon's Dogma 2

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.