Dragon’s Dogma 2 na konkretnym gameplayu! Tytuł od Capcomu zapowiada się rewelacyjnie

Dragon's Dogma 2

Od momentu prezentacji Dragon’s Dogma 2 na PlayStation Showcase deweloperzy z Capcomu coraz śmielej przekazują nowe wieści na temat swojej nadchodzącej gry. Wczoraj informowaliśmy, że według reżysera projektu, tytuł ten w pewnym stopniu inspiruje się GTA 5. Teraz otrzymaliśmy wreszcie konkretny fragment rozgrywki, który ujawnia, czego możemy spodziewać się po tym zbliżającej się kontynuacji.

Gameplay z Dragon’s Dogma 2 pokazuje, że gra ma potencjał, ale wymaga dopracowania

Dragon’s Dogma 2 – gameplay

Udostępnione materiały prezentujący urywki gameplyu Dragon’s Dogma 2 prezentują przede wszystkim całkiem przyjemną dla oka oprawę graficzną, choć w przypadku mimiki postaci zdaje się ona jeszcze nieco niedopracowana. Ciekawie prezentuje się tutaj kwestia walki, która w zasadzie daje dość dużo swobody, a jednocześnie przeplatana jest całkiem interesująco wyreżyserowanymi przerywnikami.

Niektóre projekty lokacji widoczne na materiałach również są całkiem dobrze przemyślane, choć widać, że w przypadku większych lokacji gra miewa spore problemy z wydajnością na PS5. Spadki w liczbie klatek na sekundę są nadwyraz widoczne, więc także w tym aspekcie Capcom także ma sporo do naprawienia.

Dragon’s Dogma 2 – gameplay

Dla wielu osób niezwykle ważnym elementem Dragon’s Dogma 2 będą zachowania kompanów, którzy będą nam towarzyszyć podczas przygód. Zaprezentowane starcia pokazują, że w tej kwestii SI sprawdza się nawet całkiem dobrze, choć tutaj też widać spore pole do poprawy.

Nie sposób też nie odnieść się do całkiem klimatycznej ścieżki dźwiękowej, która przygrywa w tle, czyniąc cały gameplay bardziej klimatycznym.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Fani pierwszej odsłony Dragon’s Dogma powinni mieć raczej powody do zadowolenia, bo na ten moment sequel zapowiada się jako pozycja powstająca w zgodzie z duchem serii. Oczywiście mankamentów nadal jest sporo i nie należy ich ignorować, choć możliwe, że Capcom do premiery upora się nimi w odpowiedni sposób.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.