Dragon’s Dogma 2 zyskuje na popularności przed premierą! Gra zawdzięcza to darmowemu kreatorowi postaci

Dragon's Dogma 2

Już tylko dziesięć dni dzieli nas od premiery Dragon’s Dogma 2, czyli wyczekiwanej przez wielu kontynuacji gry z 2013 roku. Pod koniec ubiegłego tygodnia Capcom udostępnił graczom darmowy kreator postaci umożliwiający stworzenie swojego wymarzonego bohatera oraz tzw. pawnów. Z marketingowego punktu widzenia był to strzał w dziesiątkę, bo o grze robi się z tego powodu coraz głośniej.

Kreator postaci z Dragon’s Dogma 2 robi furorę i przyciąga do marki nowych graczy

Media społecznościowe, a szczególnie Twitter i Reddita zalewają wręcz kolejne ujęcia prezentujące popisy kreatywności niektórych graczy, dłubiących przy swoich postać. Efekty są zadziwiające, bo jednemu z graczy udało się dosyć wiernie odwzorować Kratosa z nowszych odsłon God of War, Nero z serii Devil May Cry, czy niektórych bohaterów z Baldur’s Gate 3.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie mogło zabraknąć przy tym polskiego akcentu, bo kwestią czasu było pojawienie się grafiki przedstawiającej Geralta przeniesionego właśnie do serii Dragon’s Dogma. Nowej „aranżacji” doczekali się także niektórzy aktorzy jak Elijah Wood (Frodo w trylogii Władca Pierścieni) czy Timothée Chalamet (m.in. Diuna).

Gracze zapewne nie byliby sobą, gdyby nie stworzyli też bardziej niepokojących postaci. Tutaj wymienić można chociażby nieudolne próby stworzenia… Pikachu. Dość duża swoboda w tworzeniu pozwala robić prawdziwe abominacje, wzbudzające wręcz niepokój, ale nie da się ukryć iż daje to też sporo frajdy.

Dzięki tego rodzaju akcji coraz więcej osób dowiaduje się o istnieniu marki takiej jak Dragon’s Dogma i przymierza się do zakupu nadchodzącej części. Capcom ma więc spore powody do zadowolenia, bo udało się im przygotować świetny ruch pod względem marketingowy, który może znacząco zwiększyć sprzedaż gry.

Źródło: Twitter/Reddit

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.