Dragon’s Dogma 2 zaoferuje wyłącznie tryb dla jednego gracza. Capcom ujawnia pierwsze szczegóły

Dragon's Dogma 2

Ku uciesze, a zarazem zaskoczeniu wielu widzów środowego PlayStation Showcase, Capcom postanowił przedstawić światu pierwszy oficjalny trailer Dragon’s Dogma 2. Materiał, mimo że niezwykle efektowny i pełen ciekawych ujęć, to nie zdradzał zbyt wielu konkretów, jakich mogli oczekiwać gracze. Teraz zaś gracze doczekali się pierwszych konkretów i mogą one napawać optymizmem.

Nowe informacje na temat Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 – trailer

Jedną z ważniejszych informacji dotyczących Dragon’s Dogma 2 jest przede wszystkim ta, że tytuł ten powstaje na silniku RE Engine, który niejednokrotnie już był wykorzystywany w innych produkcjach Capcomu. Potencjał jaki może drzemać w tym rozwiązaniu pokazują takie gry jak Devil May Cry 5 czy Resident Evil 4 Remake.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W kwestiach mechaniki i fabuły będziemy mogli przede wszystkim na klasyczny „trójpodział ról”, czyli wojownika, maga i łucznika. Oczywiście edytor postaci da graczom możliwość dość spory wachlarz dostosowywania swojej postaci do swoich preferencji.

Dragon's-Dogma-2
Dragon’s Dogma 2

Ciekawie prezentuje się informacja o systemie kompanów, którzy u naszego boku będą stawiać czoła niebezpieczeństwom czyhającym w świecie gry. Owe niebezpieczeństwa zaś mają być szczególnie widoczne po zmroku, więc bez korzystania z pochodni (lub innego źródła światła) się nie obejdzie.

Warto jednak podkreślić, że Dragon’s Dogma 2 będzie tytułem wyłącznie grą dedykowaną dla jednego gracza, co powinno uspokoić co bardziej zaniepokojonych graczy.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek gamingowych

Szereg tych informacji, zwłaszcza po tak długim czasie od premiery pierwszej odsłony tego IP mogą naprawdę cieszyć. Na koniec otrzymaliśmy też informację, że Dragon’s Dogma 2 będzie w pełni current-genową produkcją, bo pojawi się tylko na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.