Dragon’s Dogma 2 z wymaganiami sprzętowymi na PC! Gra zaoferuje ray tracing, ale są też złe wieści

Dragon's Dogma 2

Wczoraj Capcom pokazał nowy gameplay i potwierdził datę premiery Dragon’s Dogma 2. Okazuje się jednak, że to nie koniec informacji związanych ze wspomnianą produkcją. Na Steam udostępniono bowiem wymagania sprzętowe nowego action-RPG od japońskiej firmy. Wydawca zapowiedział także, że gra zaoferuje ray tracing, ale zła wiadomość jest taka, że tytuł będzie korzystać również z antypirackiego oprogramowania, które cieszy się złą sławą wśród graczy.

Capcom ujawnił wymagania sprzętowe Dragon’s Dogma 2. Nowe action-RPG będzie korzystać z Denuvo

Mowa tutaj oczywiście o Denuvo, które w wielu przypadkach wpływa negatywnie na wydajność poszczególnych produkcji na komputerach osobistych. Graczom PC pozostaje mieć jedynie nadzieję, że w przypadku Dragon’s Dogma 2 będzie inaczej. Tymczasem przejdźmy do konkretów, czyli wymagań sprzętowych nowego action-RPG.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Capcom udostępnił zarówno minimalne, jak i rekomendowane wymagania sprzętowe Dragon’s Dogma 2. Spełnienie tych pierwszych pozwoli uruchomić produkcję w 1080p i 30 FPS-ach. W drugim przypadku gracze również będą mogli liczyć na płynność animacji na poziomie 30 klatek na sekundę, ale w rozdzielczości 2160p.

Dragon’s Dogma 2 – minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)lub Windows 11 (64-bit);
  • Procesor: Intel Core i5 10600 lub AMD Ryzen 5 3600;
  • Pamięć: 16 GB RAM;
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 lub AMD Radeon RX 5500 XT (8GB VRAM);
  • DirectX: Wersja 12.

Dragon’s Dogma 2 – zalecane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)lub Windows 11 (64-bit);
  • Procesor: Intel Core i7-10700 lub AMD Ryzen 5 3600X;
  • Pamięć: 16 GB RAM;
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2080 lub AMD Radeon RX 6700;
  • DirectX: Wersja 12.

Niestety Capcom nie ujawnił, ile wolnej przestrzeni na dysku twardym będzie wymagać Dragon’s Dogma 2. Japońska firma informuje również, że w przypadku powyższych konfiguracji liczba klatek na sekundę może spadać w miejscach wymagających intensywnego użycia mocy GPU. Ponadto do obsługi śledzenia promieni potrzebny będzie komputer wyposażony w kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2080 Ti lub AMD Radeon RX 6800.

Zobacz też: Najlepszy smartfon do 3000 zł

Na koniec przypomnijmy, że Dragon’s Dogma 2 zmierza nie tylko na komputery osobiste, ale także na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Zgodnie z zapowiedziami gra ma zadebiutować na wymienionych platformach 22 marca 2024 roku. Zamierzacie zagrać w nowe action-RPG od Capcomu? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.