Dragon’s Dogma 2 doczeka się kolejnych aktualizacji! Gracze nie mają jednak co liczyć na lepszą wydajność

Dragon's Dogma 2

Capcom od momentu premiery Dragon’s Dogma 2 stara się dostarczać graczom kolejne aktualizacje, których celem jest ogólna poprawa wielu błędów, które nadal są w grze. Wiele osób liczy jednak, że deweloperzy zdecydują się w końcu podjąć temat optymalizacji, a zwłaszcza wysokiego zużycia CPU. Okazuje się jednak, że na razie firma ma nieco inne plany…

Dragon’s Dogma 2 z aktualizacją, ale nadal bez poprawy wydajności

Capcom zdecydował się opublikować pełną listę zmian, poprawek i nowości, które w najbliższym czasie trafią do Dragon’s Dogma 2. Zgodnie z planami firmy ma on trafić do graczy jeszcze w tym miesiącu, a sama lista zmian jest całkiem spora.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jedną z najważniejszych poprawek jest ta dotycząca Smoczej Plagi, czyli choroby powodującej bardzo destrukcyjne zachowania Pionków. Jako przykład podano tutaj zmianę, której celem ma być lepsza widoczność pierwszych objawów tej nietypowej przypadłości.

Zmian doczeka się też samo zachowanie Pionków, którzy teraz powinni być mniej chętni do spadania z klifów, ale za to powinni nieco bardziej ochoczo reagować na prośby graczy w momentach, gdy są przetrzymywani przez przeciwników. Dodatkowo zredukowano i poprawiono im linie dialogowe, przez co teraz powinni oni nieco adekwatniej reagować na wiele sytuacji.

Dragon's Dogma 2
Dragon’s Dogma 2

Tym, co jednak najbardziej rzuca się w oczy, to brak jakichkolwiek wzmianek na temat poprawek wydajności na wszystkich dostępnych platformach. Capcom najwidoczniej nie jest jeszcze gotowy na wypuszczenie w tej materii stosownych poprawek albo po prostu uznał, że nie jest to aktualnie priorytet.

Gracze nie są z tego faktu szczególnie zadowoleni, zwłaszcza ci, którzy ogrywają Dragon’s Dogma 2 na konsolach PS5 i Xbox Series X|S. W komentarzach pod tweetem Capcomu wiele osób zwraca uwagę, że to właśnie optymalizacja jest najważniejszą kwestią, którą powinni zająć się deweloperzy.

Kiedy więc doczekamy się stosownych łatek poprawiających wydajność? Zdaje się, że nawet Capcom nie jest w stanie tego przewidzieć, więc wszystkim, którzy czekają, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Twitter/X: Dragon's Dogma

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.