Drift w koszalińskich rytmach? Polacy zapowiadają nową grę wyścigową

DRIFTCE

Polskie studio deweloperskie ECC Games zapowiedziało właśnie wraz z wydawcą 505 Games nową grę wyścigową, która skupi się na symulacji driftu oraz modyfikacji aut. DRIFTCE zaoferuje nam licencjonowane samochody i tory znane z prawdziwego świata. Produkcja zadebiutuje na konsolach poprzedniej i obecnej generacji.

DRIFTCE zadebiutuje już wiosną 2023 roku

Zwiastun DRIFTCE

DRIFTCE jest tytułem, który połączy w sobie elementy gry wyścigowej i poprzedniej produkcji ECC Games, czyli Car Mechanic Simulator. Gracz będzie więc miał możliwość szerokiej modyfikacji 12 znanych i licencjonowanych samochodów, wśród których znajdziemy takie klasyki motoryzacji jak Mazda RX7 czy Ford Mustang.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sama zabawa skupi się natomiast na symulacji driftu. Ta ma być wiernie odwzorowana i oferować różne style tej techniki jazdy.

Tuning obejmie za to zarówno zwiększanie domyślnych osiągów aut (wymiana silnika, zawieszenia czy układu wydechowego), jak i przemiany wizualne. Zmienimy więc również zestawy nadwozia, lakier i ozdobimy nasze wozy naklejkami. Wydawca chwali się, że gra zawiera aż 1900 różnych części samochodowych.

W produkcji pojawią się też licencjonowane tory wyścigowe. Na liście odnajdziemy między innymi Koszalin, więc najprawdopodobniej możemy liczyć na odwzorowanie tamtejszego MotoParku. Warto wspomnieć, że również w rzeczywistości odbywają się tam różne imprezy związane z driftem.

Zobacz też: Najlepsze darmowe gry na Steam

DRIFTCE zostanie wydane na PS4, PS5, Xboxie One i Xboxach Series X|S. Premiera gry jest zaplanowana na wiosnę 2023 roku, ale nie znamy jeszcze jej dokładnej daty.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.